Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri Samsung Galaxy Note 8, S serisindeki son kardeşi Galaxy S8’den kullanıcı deneyimine yansıyan özellikler tarafında artı niteliklere sahip olsa da hemen hemen aynı teknik özelliklerle karşımıza çıkıyor. Samsung’un yeni üst seviye telefonu Galaxy Note 8, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835platformundan ya da Samsung’un kendi ürettiği Exynos 8895 işlemcisinden alıyor. Ürünün işlemcisi, tıpkı diğer Samsung tepe modelleri gibi satıldığı ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Bellek ve hafıza tarafında ise iddiasını arttıran Samsung, Galaxy Note 8’de 6GB RAM ve 64GB dahili hafızaya yer veriyor. Telefonun hafızası microSD kart desteği sayesinde arttırılabiliyor.

Kamera

Yeni Galaxy Note 8, aynı zamanda Samsung’un ilk çift arka kameralı üst seviye akıllı telefonu olma niteliği taşıyor. Telefonun biri f/1.7, diğeri ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip her ikisi de 12MP çözünürlüklü çift arka kamerası bulunuyor. Samsung Galaxy Note 8 çift arka kamerası sayesinde hem portre moduyla arkaplanı bulanıklaştıran başarılı çekimler yapabiliyor, hem de iki kat optik zoom özelliği sayesinde görüntüyü çözünürlük kaybı yaşamadan yaklaştırabiliyor. Ön kamera konusunda da iddialı olan Samsung Galaxy Note 8, f/1.7 diyafram açıklığına sahip 8MP çözünürlüklü bir ön kamerayla birlikte geliyor. Note 8’de yer alan ön kameranın ilk etapta Galaxy S8’in ön kamerasıyla aynı olduğu tahmin ediliyor.

Batarya

Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı talihsizlikten sonra batarya konusunda oldukça temkinli davranan Samsung, Galaxy Note 8 modelinde 3300mAh kapasiteli bir bataryaya yer veriyor. Galaxy S8+ modelinden büyük olmasına rağmen Galaxy Note 8 modelinde daha düşük bir batarya kapasitesi tercih eden Samsung bu konuda kendini tekrar riske atmak istemiyor. Ayrıca Galaxy Note 8’in 3300mAh kapasiteli bataryası hızlı şarj teknolojisi sayesinde yaklaşık 1 saatte tam şarj olabiliyor.

Bağlantı Teknolojileri

Bağlantı noktaları konusunda Samsung Galaxy S8’den hiçbir farkı olmayan Galaxy Note 8, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac desteğine sahipken aynı zamanda yeni nesil Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisiyle de uyumluluk gösteriyor. Üst seviye yonga seti sayesinde piyasadaki en güçlü modemlerden birine sahip olan Galaxy Note 8, dünyanın 1Gbit’e kadar mobil veri hızı destekleyen ilk akıllı telefonları arasında yer alıyor. Ayrıca birçok yeni nesil Galaxy gibi kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olan Samsung Galaxy Note 8 fiziksel olarak USB Type-C girişi üzerinden şarj oluyor. Yine Android ve Samsung Galaxy Note 8 ile uyumluluk gösteren bileşenler USB Type-C girişi üzerinden cihaza bağlanabiliyor.

Samsung Galaxy Note Fiyatı

Samsung Galaxy Note 8, Türkiye’de 4999TL tavsiye edilen satış fiyatıyla raflardaki yerini alıyor. Aynı zamanda telefonu Vodafone’dan almak isteyen kullanıcılar, eski telefonunu götürerek 2040TL’ye varan indirimlerle ve tarifeye ek fırsatlarla yeni Galaxy Note8’e sahip olabiliyor. Vodafone’da Samsung Galaxy Note8 fırsatlarıyla ilgili bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.]]>

Paylaş