Bildiğiniz gibi Apple, LG ve Huawei gibi birçok akıllı telefon üreticisi üst seviye telefonlarında çift arka kameraya yer veriyor ve çift kamera, artık amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz telefonlarda bir standart halini alıyor.

Birçok teknoloji devi için çift arka kamera artık vazgeçilmez olmuşken Samsung, bugüne kadar üst seviye telefonlarının hiçbirinde çift arka kameraya yer vermedi. Öyle ki başta Galaxy S8’in çift arka kamerayla geleceğine yönelik duyumlar ortaya çıkmıştı ancak kısa süre sonra Samsung’un bu kararından vazgeçtiği öne sürülmüştü. Şimdi ise Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile, Galaxy Note 8’in çift arka kamerayla geleceğini doğrulayarak Note 8’in çift arka kamerasıyla neler yapılabileceğine değindi.

Açıklanan bilgilere göre Galaxy Note 8’in çift arka kamerası fotoğraf tarafında iki farklı önemliğe sahip olacak. İlk olarak Note 8’de iPhone 7 Plus’ın portre modu gibi iki farklı açıdan görüntü elde ederek fotoğrafını çektiğiniz kişi veya nesneyi fazlasıyla öne çıkaracak bir fotoğraf modu bulunacak. İkinci olarak ise Huawei P9 ve P10’da fazlasıyla beğenilen gerçek siyah beyaz fotoğraflar özelliği Galaxy Note 8’de de bulunacak. Note 8’in çift arka kamerasından biri RGB diğeri ise monokrom çekim yaparak fotoğraflara uygulanan siyah beyaz filtreden çok daha öteye gidecek.

Bunun dışında yine iPhone 7 Plus’taki gibi 2 kat optik yakınlaştırma da yapabileceği konuşulan Galaxy Note 8 tahminlere göre ağustos ayında resmi olarak tanıtılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here