Samsung’un 23 Ağustos’ta resmi duyurusunu gerçekleştirdiği üst seviye akıllı telefonu Samsung Galaxy Note 8, her iki arka kamerasında da OIS desteğinin bulunması gibi önemli özellikleriyle birlikte bugüne dek görülmemiş kalitede bie video performansı sergiliyordu. Yine de tüm bunlara rağmen Galaxy Note 8’in 4K çözünürlüğünde 60fps yerine 30fps video kaydı yapması, teknoloji yazarlarından önemli derecede tepki toplamıştı.

Ayrıca Okuyun: Samsung Galaxy Note 8 Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

Galaxy Note 8’in video kaydı konusunda tartışılan tek noktası 4K’da 30fps video kaydı yapması olurken Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu 10. yıla özel yeni iPhone X modelinin 4K çözünürlüğünde 60fps video kaydı yapabildiğini duyurdu. Hal böyle olunca da Apple’ın altında kalmak istemeyen Samsung, Galaxy Note 8 ailesi için henüz güncelleme yayınlamış olmasına rağmen yeni bir güncelleme daha hazırladı.

Ayrıca Okuyun: iPhone X Resmen Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Fiyatı

Yakında yayınlanması beklenen güncellemeyle birlikte Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, tıpkı iPhone X gibi 4K çözünürlüğünde 60fps video kaydı yapabilme yeteneğine kavuştu. Böylelikle Samsung, iPhone X ile kamera alanında yarışabilmek için çözünürlük desteği konusunda tekrar şartları eşit hale getirdi.

Samsung Galaxy Note 8 için 4K’da 60fps video kaydı yapılmasını sağlayan güncellemenin birkaç hafta içinde tüm modeller için yayınlanması bekleniyor.