Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold, sahibinden adlı ilan sitesi üzerinden ikinci el olarak satışa çıkarıldı.

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un çıkışı başta ekran kısmında yaşanan sorunlar yüzünden ertelenmişti. Samsung CEO’su DJ Koh ise konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Yaşanan durumun utanç verici olduğunu söyleyen CEO, telefonun çıkması için acele ettiğini ve cihazı henüz hazır olmamasına rağmen çıkarmak için ısrarda bulunduğunu itiraf etmişti.

Şimdiyse sahibinden üzerinden yayınlanan ilanda bir kişi, Almanya yolculuğundan dönüşte teslim etmek üzere Samsung Galaxy Fold’u satışa çıkardı. Satıcının cihaz için istediği fiyat 17 bin 990 TL. Samsung tarafından Galaxy Fold’un yurt dışı satış fiyatı, 1980 dolar olarak belirlenmişti.

İlanda sadece Fold’un kutu görseli yer alıyor. Cihazın kendisine dair herhangi bir görsel yok. Buradan yola çıkarak cihazın sahte olduğu söylenebilir.

Ne zaman satışa çıkacak belli değil?

Samsung telefonu yaklaşık 2 bin dolara geçtiğimiz Nisan’da piyasaya çıkarmayı planlıyordu. Samsung , telefonun katlanabilir ekranında bir dizi sorunla karşılaştığını test eden yorumcuların ardından Galaxy Fold’un çıkışını geciktirdi. Telefonun katlanmış hali 4.6 inç, açık haliyse 7.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak.

Koh, şirketin şu anda her yönüyle 2.000’den fazla cihazı test ettiğini ve geri bildirimler doğrultusunda tüm sorunları tanımladıklarını söyledi. Koh, Fold ile ilgilenenlerden biraz daha zaman vermelerini istedi.

Yaptığı tüm açıklamalara rağmen Koh, çıkış tarihi vermedi.

Paylaş