Hem giriş, hem orta hem de üst seviyede çıkardığı her telefonuyla sektördeki dengeleri altüst eden teknoloji devi Samsung, orta seviyede yer alan yeni akıllı telefonu Galaxy C7 Pro‘yu duyurdu.

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy C7 Pro, özellikle şık tasarımı ve metal gövdesiyle dikkatleri üzerine topluyor. Gerçi tasarım güzel olsa da HTC ve bazı diğer markaların genel tasarımını andırmıyor değil.

Samsung Galaxy C7 Pro Teknik Özellikleri

5.7 inçlik Full HD çözünürlüklü SuperAMOLED ekranı bulunan Galaxy C7 Pro, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 626 işlemcisinden alıyor. Cihazda 4GB RAM ve 64GB depolama alanına yer verilirken aynı zamanda cihaz microSD kart desteğine de sahip. 16MP çözünürlüklü arka kamerayla gelen Galaxy C7 Pro’nun 3300mAh batarya kapasitesi mevcut.

Android 7.0 varken kutudan Android 6.0 ile çıkıyor

Belki de Galaxy C7 Pro’nun belki de en kötü noktası Android 7.0 Nougat işletim sisteminin yaygın bir şekilde telefonlarda karşımıza çıkmaya başlamasına rağmen Android 6.0 Marshmallow ile kutudan çıkması. Ancak muhtemelen Samsung, bu sorunu ilerleyen günlerde vereceği bir güncellemeyle çözecek ve cihazın en güncel Android sürümünü kullanmasını sağlayacaktır. (En azından böyle umuyoruz)

Fiyatı ne kadar?

Şu anda Çin’de ön siparişe sunulan Samsung Galaxy C7 Pro, Çin’de 400 dolarlık fiyat etiketine sahip ancak cihazın diğer ülkelere ne zaman ve hangi fiyattan geleceği ise henüz belli değil.

Paylaş