Samsung, bugün Malezya’da düzenlediği uluslararası basın toplantısında “4x Fun” sloganıyla yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy A9 (2018)‘i tanıttı. Dünyayla aynı anda Türkiye lansmanı da gerçekleşen yeni Galaxy A9, özellikle dört arka kamerasıyla dikkatleri çekiyor.

Samsung Galaxy A9 (2018) Özellikleri

6.3 inçlik FHD+ çözünürlüklü SuperAMOLED ekrana sahip olan yeni Samsung Galaxy A9 (2018), gücünü Qualcomm’un orta seviye işlemcisi Snapdragon 660‘tan alıyor. 128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM ile birlikte gelen telefonun hafızası microSD kart desteği sayesinde 512 GB’a kadar artırılabiliyor.

3800mAh kapasiteli bataryasıyla pil ömrü konusunda kağıt üstünde beklentileri fazlasıyla karşılayan yeni Galaxy, hızlı şarj desteğini de beraberinde getiriyor. Telefonda USB Tip-C girişine yer veriliyor.

Elbette Samsung Galaxy A9 (2018) teknik detaylarıyla orta seviye işlemci üzerine kurulu güçlü teknik özellikleriyle üst – orta segmentte yer alsa da, telefonun asıl can alıcı noktası kamera detaylarında karşımıza çıkıyor.

Dört arka kamera beraberinde neleri getiriyor?

Arka yüzeyinde dört farklı kamera lensine yer verilen Samsung Galaxy A9 (2018), fotoğrafçılık konusunda bugüne dek en iddialı telefonlar arasında şimdiden adını yazdırıyor.

Galaxy A9’un dört arka kamerasının detayları ise şu şekilde:

Birinci arka kamera: 8 MP çözünürlüklü, f/2.4 diyafram açıklığına sahip, 120 derece geniş açılı lens
İkinci arka kamera: 10 MP çözünürlüklü, f/2.4 diyafram açıklığına sahip, 2 kat optik yakınlaştırma yapabilen telefoto lens
Üçüncü arka (ana) kamera: 24 MP çözünürlüklü, f/1.7 diyafram açıklığına sahip lens
Dördüncü kamera: 5 MP çözünürlüklü, f/2.2 diyafram açıklığına sahip, canlı odak yapmayı sağlayan lens

Telefonun ön yüzeyinde de X çözünürlüklü selfie kamerasına yer veriliyor. Her ne kadar yeni Galaxy A9 dört arka kamerasıyla öne çıksa da özçekim konusunda da sınıfına kıyasla kağıt üstünde başarılı fotoğraflar elde ediyor.

Samsung’un yeni dört arka kameraya sahip akıllı telefonu Galaxy A9 (2018), Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle Petrol Mavisi, Şeker Pembesi ve Gece Siyahı olmak üzere üç farklı renk seçeceğiyle tüketicilerle bulaşacak. Telefonun satış fiyatına ilişkin henüz bir açıklama bulunmuyor.

Paylaş