Samsung Galaxy A serisini üç arka kamerayla tanıtacak

14 Ağustos 2018
369 Görüntülenme

Güney Kore’de ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung Galaxy S10’dan sonra Galaxy A serisini de üç arka kamerayla tanıtacak.

Şu ana kadar ortaya çıkan raporlara göre Samsung, önümüzdeki sene tanıtacağı amiral gemisi model Galaxy S10+’da üç arka kamera kurulumunu kullanacak. Holy Grail lens teknolojisyle kullanıcılara sunulacak modelde üç arka kameranın biri 16MP süper geniş açı, biri ise 13MP telefoto lens kurulumuyla sunulacak. Üç kamera kulanılmasından olayı da 3x optik zoom yakınlaştırmanın geleceği tahmin ediliyor.

Samsung’dan gelen haberlere göre Güney Kore menşeili şirket üç arka kamera kurulumunu sadece amiral gemisi modellerine getirmeyecek. Şirketin orta-üst segment seviyesindeki akıllı telefon serisi Galaxy A’ya da üç arka kamera gelecek fakat amiral gemisi modellerinde kullanılan lensler kullanılmayacak.

Samsung’un Galaxy A serisinde kullancağı üç kamera teknolojisinde, model 32MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olurken bu kamera 8MP ve 5MP çözünürlüğündeki iki farklı kamerayla desteklenecek. Lenslerin tipleri ve hangi amaçla kullanılacağı şu an için bilinmiyor olsa da, Samsung’un başarılı bir kamera kurulumuyla telefonu tanıtacağına eminiz. Samsung’un üç kamera teknolojisine yönlmesinin en önemli faktörlerinden birisi de Huawei P20 Pro’nun üç kamera kurulumuyla müthiş işler başarması.

Samsung’a göre üç kamera teknolojisi kullanacak şirket sadece kendisi olmayacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl içinde tanıtılacak telefonların %10’unda üç kamera bulunacak.

Fakat Samsung’a göre Güney Koreli teknoloji devi üçlü kamera kurulumunu tercih eden tek üretici olmayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gelecek yıl tanıtılacak akıllı telefonların %10’unda üç arka kamera bulunması bekleniyor. Kameraların sayısı, hiçbir zaman niteliği kadar önemli olmasa da tüketicilerin gözünde nicelik, niteliğin önüne geçebiliyor. Bu nedenle şirketler, özellikler düşük seviye akıllı telefonlarda mevcut lensleri geliştirmek yerine sayısını artırmayı seçiyorlar.

İlginizi çekebilir

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi
32 okunma
32 okunma

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yeni teknoloji lityum iyon bataryalar için elektrot olarak silikon nano-tanecikleri kullanıyor. Bataryalarda %95 saflıktaki grafit yerine silikon nano parçalar kullanılıyor.…

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı
31 okunma
31 okunma

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı

Onur Binay - 23 Ocak 2019

İnsanları Mars’a götürüp orada koloni kurmalarına yardımcı olacak Starship’e dair Elon Musk bazı açıklamalarda bulundu. Starship'in tamamlanmış halinin uzunluğu 30 metre,…

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti
38 okunma
38 okunma

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yas tutan bir baba, Instagram’ın kızını öldürmesine yardım etmekle suçladı. Kalbi kırılmış Ian Russell, 14 yaşındaki Molly'nin kendine zarar vermeyi…

%d blogcu bunu beğendi: