Samsung Galaxy A serisini üç arka kamerayla tanıtacak

14 Ağustos 2018
334 Görüntülenme

Güney Kore’de ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung Galaxy S10’dan sonra Galaxy A serisini de üç arka kamerayla tanıtacak.

Şu ana kadar ortaya çıkan raporlara göre Samsung, önümüzdeki sene tanıtacağı amiral gemisi model Galaxy S10+’da üç arka kamera kurulumunu kullanacak. Holy Grail lens teknolojisyle kullanıcılara sunulacak modelde üç arka kameranın biri 16MP süper geniş açı, biri ise 13MP telefoto lens kurulumuyla sunulacak. Üç kamera kulanılmasından olayı da 3x optik zoom yakınlaştırmanın geleceği tahmin ediliyor.

Samsung’dan gelen haberlere göre Güney Kore menşeili şirket üç arka kamera kurulumunu sadece amiral gemisi modellerine getirmeyecek. Şirketin orta-üst segment seviyesindeki akıllı telefon serisi Galaxy A’ya da üç arka kamera gelecek fakat amiral gemisi modellerinde kullanılan lensler kullanılmayacak.

Samsung’un Galaxy A serisinde kullancağı üç kamera teknolojisinde, model 32MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olurken bu kamera 8MP ve 5MP çözünürlüğündeki iki farklı kamerayla desteklenecek. Lenslerin tipleri ve hangi amaçla kullanılacağı şu an için bilinmiyor olsa da, Samsung’un başarılı bir kamera kurulumuyla telefonu tanıtacağına eminiz. Samsung’un üç kamera teknolojisine yönlmesinin en önemli faktörlerinden birisi de Huawei P20 Pro’nun üç kamera kurulumuyla müthiş işler başarması.

Samsung’a göre üç kamera teknolojisi kullanacak şirket sadece kendisi olmayacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl içinde tanıtılacak telefonların %10’unda üç kamera bulunacak.

Fakat Samsung’a göre Güney Koreli teknoloji devi üçlü kamera kurulumunu tercih eden tek üretici olmayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gelecek yıl tanıtılacak akıllı telefonların %10’unda üç arka kamera bulunması bekleniyor. Kameraların sayısı, hiçbir zaman niteliği kadar önemli olmasa da tüketicilerin gözünde nicelik, niteliğin önüne geçebiliyor. Bu nedenle şirketler, özellikler düşük seviye akıllı telefonlarda mevcut lensleri geliştirmek yerine sayısını artırmayı seçiyorlar.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
118 okunma
118 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
145 okunma
145 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
187 okunma
187 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: