Samsung Galaxy A serisini üç arka kamerayla tanıtacak

14 Ağustos 2018
292 Görüntülenme

Güney Kore’de ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung Galaxy S10’dan sonra Galaxy A serisini de üç arka kamerayla tanıtacak.

Şu ana kadar ortaya çıkan raporlara göre Samsung, önümüzdeki sene tanıtacağı amiral gemisi model Galaxy S10+’da üç arka kamera kurulumunu kullanacak. Holy Grail lens teknolojisyle kullanıcılara sunulacak modelde üç arka kameranın biri 16MP süper geniş açı, biri ise 13MP telefoto lens kurulumuyla sunulacak. Üç kamera kulanılmasından olayı da 3x optik zoom yakınlaştırmanın geleceği tahmin ediliyor.

Samsung’dan gelen haberlere göre Güney Kore menşeili şirket üç arka kamera kurulumunu sadece amiral gemisi modellerine getirmeyecek. Şirketin orta-üst segment seviyesindeki akıllı telefon serisi Galaxy A’ya da üç arka kamera gelecek fakat amiral gemisi modellerinde kullanılan lensler kullanılmayacak.

Samsung’un Galaxy A serisinde kullancağı üç kamera teknolojisinde, model 32MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olurken bu kamera 8MP ve 5MP çözünürlüğündeki iki farklı kamerayla desteklenecek. Lenslerin tipleri ve hangi amaçla kullanılacağı şu an için bilinmiyor olsa da, Samsung’un başarılı bir kamera kurulumuyla telefonu tanıtacağına eminiz. Samsung’un üç kamera teknolojisine yönlmesinin en önemli faktörlerinden birisi de Huawei P20 Pro’nun üç kamera kurulumuyla müthiş işler başarması.

Samsung’a göre üç kamera teknolojisi kullanacak şirket sadece kendisi olmayacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl içinde tanıtılacak telefonların %10’unda üç kamera bulunacak.

Fakat Samsung’a göre Güney Koreli teknoloji devi üçlü kamera kurulumunu tercih eden tek üretici olmayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gelecek yıl tanıtılacak akıllı telefonların %10’unda üç arka kamera bulunması bekleniyor. Kameraların sayısı, hiçbir zaman niteliği kadar önemli olmasa da tüketicilerin gözünde nicelik, niteliğin önüne geçebiliyor. Bu nedenle şirketler, özellikler düşük seviye akıllı telefonlarda mevcut lensleri geliştirmek yerine sayısını artırmayı seçiyorlar.

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
112 okunma
Mobil
112 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
136 okunma
Genel
136 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
146 okunma
Sosyal Medya
146 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…