Samsung Galaxy A serisini üç arka kamerayla tanıtacak

14 Ağustos 2018
399 Görüntülenme

Güney Kore’de ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung Galaxy S10’dan sonra Galaxy A serisini de üç arka kamerayla tanıtacak.

Şu ana kadar ortaya çıkan raporlara göre Samsung, önümüzdeki sene tanıtacağı amiral gemisi model Galaxy S10+’da üç arka kamera kurulumunu kullanacak. Holy Grail lens teknolojisyle kullanıcılara sunulacak modelde üç arka kameranın biri 16MP süper geniş açı, biri ise 13MP telefoto lens kurulumuyla sunulacak. Üç kamera kulanılmasından olayı da 3x optik zoom yakınlaştırmanın geleceği tahmin ediliyor.

Samsung’dan gelen haberlere göre Güney Kore menşeili şirket üç arka kamera kurulumunu sadece amiral gemisi modellerine getirmeyecek. Şirketin orta-üst segment seviyesindeki akıllı telefon serisi Galaxy A’ya da üç arka kamera gelecek fakat amiral gemisi modellerinde kullanılan lensler kullanılmayacak.

Samsung’un Galaxy A serisinde kullancağı üç kamera teknolojisinde, model 32MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olurken bu kamera 8MP ve 5MP çözünürlüğündeki iki farklı kamerayla desteklenecek. Lenslerin tipleri ve hangi amaçla kullanılacağı şu an için bilinmiyor olsa da, Samsung’un başarılı bir kamera kurulumuyla telefonu tanıtacağına eminiz. Samsung’un üç kamera teknolojisine yönlmesinin en önemli faktörlerinden birisi de Huawei P20 Pro’nun üç kamera kurulumuyla müthiş işler başarması.

Samsung’a göre üç kamera teknolojisi kullanacak şirket sadece kendisi olmayacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl içinde tanıtılacak telefonların %10’unda üç kamera bulunacak.

Fakat Samsung’a göre Güney Koreli teknoloji devi üçlü kamera kurulumunu tercih eden tek üretici olmayacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gelecek yıl tanıtılacak akıllı telefonların %10’unda üç arka kamera bulunması bekleniyor. Kameraların sayısı, hiçbir zaman niteliği kadar önemli olmasa da tüketicilerin gözünde nicelik, niteliğin önüne geçebiliyor. Bu nedenle şirketler, özellikler düşük seviye akıllı telefonlarda mevcut lensleri geliştirmek yerine sayısını artırmayı seçiyorlar.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: