Samsung Electronics, 13 Yaşındaki Efe’yi Tüm Dünyaya Örnek Gösterdi

4 Ağustos 2017
271 Görüntülenme

Yürüttüğü çeşitli projelerle tamamen sosyal sorumluluk amacı güderek genç mucitlerin keşfedilmesi, öğrencilerin yüksek donanımlarla eğitim alması ve alanında başarılı gençlerin istihdam edilmesi gibi konularda tüm dünyada ve Türkiye’de önemli bir konumda yer alan Samsung Electronics, bugün yayınladığı bir haberle Niğde BİLSEM öğrencisi 13 yaşındaki Efe Gündeğer‘i tüm dünyaya örnek gösterdi.

13 yaşındaki Efe, 2016 yılında Samsung Türkiye tarafından düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına katılmış ve ülkemizdeki motosiklet sürücülerinin yaşadığı kazaların önüne geçmek için koruyucu kaskla motorsiklet arasında kablosuz bir bağlantı kurulabileceğini düşünmüş, böylelikle sürücü kaskı takmadan motosikletin çalışmayacağını ve böylelikle kazaların önüne geçilebileceği “Motokask-Motoheadguard” isimli fikrini hayata geçirmişti. Bu projesiyle Geleceğin Mucitleri yarışmasını kazanan Efe’nin hikayesi Samsung Electronics tarafından tüm dünyayla paylaşıldı. Efe, ödülünü projesinde birlikte çalıştığı arkadaşı Dilek Öykü Ahraz ile birlikte Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim’den almıştı.

Ayrıca Samsung resmi uluslararası hesabı tarafından haberin paylaşıldığı gönderi, şu anda Samsung’un resmi Twitter hesabında “Sabitlenmiş Tweet” olarak sergileniyor.

Samsung’un Yarın için Çözümler (Solve for Tomorrow) etiketiyle Samsung Global Newsroom‘da paylaştığı haberde 13 yaşındaki Efe Gündeğer’in yaptıkları, Samsung’un bu gençlere sunduğu fırsatlar ve günümüz gençlerinin yarın için üreteceği çözümlere değindi. Ayrıca Samsung, Efe’nin bu başarısıyla Türkiye, Çin, ABD ve diğer tüm ülkelerdeki gençlere de çağrıda bulundu.

Elbette içerikte sadece Efe’nin başarısından değil, tüm dünyadaki çocukların #SolveforTomorrow projesi kapsamında yaptığı başarılı çalışmalardan bahsediliyor.

Samsung Global Newsroom’da yayınlanan içeriğe bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2030’da her 10 aracın 3’ü elektrikli olacak
26 okunma
26 okunma

2030’da her 10 aracın 3’ü elektrikli olacak

Haber Merkezi - 16 Aralık 2018

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, geleceğin otomotiv teknolojileri ve NISSAN’ın…

Diske su kaçırırsanız nasıl kurtarırsınız?
98 okunma
98 okunma

Diske su kaçırırsanız nasıl kurtarırsınız?

Serhat Ayan - 14 Aralık 2018

Sıvı teması sonrası zarar gören cihazlarından önemli verilerini kurtarmak isteyen kullanıcılar için anında doğru müdahale büyük önem taşıyor. Oldukça hassas…

DLive nasıl kullanılır
127 okunma
127 okunma

DLive nasıl kullanılır

Uğur Özdağlı - 13 Aralık 2018

Bu yazımızda Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive.tv'ye nasıl kayıt olunacağını anlatıyoruz. 1- DLive.tv adresine giriyoruz. 2- Sağ üstten giriş…

%d blogcu bunu beğendi: