Samsung Electronics, 13 Yaşındaki Efe’yi Tüm Dünyaya Örnek Gösterdi

4 Ağustos 2017
155 Görüntülenme

Yürüttüğü çeşitli projelerle tamamen sosyal sorumluluk amacı güderek genç mucitlerin keşfedilmesi, öğrencilerin yüksek donanımlarla eğitim alması ve alanında başarılı gençlerin istihdam edilmesi gibi konularda tüm dünyada ve Türkiye’de önemli bir konumda yer alan Samsung Electronics, bugün yayınladığı bir haberle Niğde BİLSEM öğrencisi 13 yaşındaki Efe Gündeğer‘i tüm dünyaya örnek gösterdi.

13 yaşındaki Efe, 2016 yılında Samsung Türkiye tarafından düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına katılmış ve ülkemizdeki motosiklet sürücülerinin yaşadığı kazaların önüne geçmek için koruyucu kaskla motorsiklet arasında kablosuz bir bağlantı kurulabileceğini düşünmüş, böylelikle sürücü kaskı takmadan motosikletin çalışmayacağını ve böylelikle kazaların önüne geçilebileceği “Motokask-Motoheadguard” isimli fikrini hayata geçirmişti. Bu projesiyle Geleceğin Mucitleri yarışmasını kazanan Efe’nin hikayesi Samsung Electronics tarafından tüm dünyayla paylaşıldı. Efe, ödülünü projesinde birlikte çalıştığı arkadaşı Dilek Öykü Ahraz ile birlikte Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim’den almıştı.

Ayrıca Samsung resmi uluslararası hesabı tarafından haberin paylaşıldığı gönderi, şu anda Samsung’un resmi Twitter hesabında “Sabitlenmiş Tweet” olarak sergileniyor.

Samsung’un Yarın için Çözümler (Solve for Tomorrow) etiketiyle Samsung Global Newsroom‘da paylaştığı haberde 13 yaşındaki Efe Gündeğer’in yaptıkları, Samsung’un bu gençlere sunduğu fırsatlar ve günümüz gençlerinin yarın için üreteceği çözümlere değindi. Ayrıca Samsung, Efe’nin bu başarısıyla Türkiye, Çin, ABD ve diğer tüm ülkelerdeki gençlere de çağrıda bulundu.

Elbette içerikte sadece Efe’nin başarısından değil, tüm dünyadaki çocukların #SolveforTomorrow projesi kapsamında yaptığı başarılı çalışmalardan bahsediliyor.

Samsung Global Newsroom’da yayınlanan içeriğe bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
108 okunma
Mobil
108 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
275 okunma
Huawei
275 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek
Sektörel
94 okunma
Sektörel
94 okunma

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2018

BD'li araştırmacılar, kablosuz internet bağlantı (WiFi) üzerinden halka açık alanlarda silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları tespit edebilmeye olanak sağlayan yöntem…

Yorum yap