Samsung Electronics, 13 Yaşındaki Efe’yi Tüm Dünyaya Örnek Gösterdi

4 Ağustos 2017
355 Görüntülenme

Yürüttüğü çeşitli projelerle tamamen sosyal sorumluluk amacı güderek genç mucitlerin keşfedilmesi, öğrencilerin yüksek donanımlarla eğitim alması ve alanında başarılı gençlerin istihdam edilmesi gibi konularda tüm dünyada ve Türkiye’de önemli bir konumda yer alan Samsung Electronics, bugün yayınladığı bir haberle Niğde BİLSEM öğrencisi 13 yaşındaki Efe Gündeğer‘i tüm dünyaya örnek gösterdi.

13 yaşındaki Efe, 2016 yılında Samsung Türkiye tarafından düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına katılmış ve ülkemizdeki motosiklet sürücülerinin yaşadığı kazaların önüne geçmek için koruyucu kaskla motorsiklet arasında kablosuz bir bağlantı kurulabileceğini düşünmüş, böylelikle sürücü kaskı takmadan motosikletin çalışmayacağını ve böylelikle kazaların önüne geçilebileceği “Motokask-Motoheadguard” isimli fikrini hayata geçirmişti. Bu projesiyle Geleceğin Mucitleri yarışmasını kazanan Efe’nin hikayesi Samsung Electronics tarafından tüm dünyayla paylaşıldı. Efe, ödülünü projesinde birlikte çalıştığı arkadaşı Dilek Öykü Ahraz ile birlikte Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim’den almıştı.

Ayrıca Samsung resmi uluslararası hesabı tarafından haberin paylaşıldığı gönderi, şu anda Samsung’un resmi Twitter hesabında “Sabitlenmiş Tweet” olarak sergileniyor.

Samsung’un Yarın için Çözümler (Solve for Tomorrow) etiketiyle Samsung Global Newsroom‘da paylaştığı haberde 13 yaşındaki Efe Gündeğer’in yaptıkları, Samsung’un bu gençlere sunduğu fırsatlar ve günümüz gençlerinin yarın için üreteceği çözümlere değindi. Ayrıca Samsung, Efe’nin bu başarısıyla Türkiye, Çin, ABD ve diğer tüm ülkelerdeki gençlere de çağrıda bulundu.

Elbette içerikte sadece Efe’nin başarısından değil, tüm dünyadaki çocukların #SolveforTomorrow projesi kapsamında yaptığı başarılı çalışmalardan bahsediliyor.

Samsung Global Newsroom’da yayınlanan içeriğe bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?
32 okunma
32 okunma

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?

Onur Binay - 22 Mart 2019

AirPods'ları bir Android telefona bağlamak, Bluetooth ile herhangi bir cihazı bağlamakla aynı. Android cihazınızda Bluetooth ayarlarını açın. Yeni Bir Aygıt…

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı
29 okunma
29 okunma

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı

Onur Binay - 22 Mart 2019

Kısa süre önce Türkiye'de hizmet vermeye başlayan Oppo'nun ilk 5G akıllı telefonu, küresel denetim hizmetleri kurumu Sporton International tarafından yürütülen…

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi
32 okunma
32 okunma

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi

Onur Binay - 22 Mart 2019

WhatsApp, Business için resmi beta beta programını açtıktan sonra, iş kullanıcıları yeni özellikleri test etmeye başladı. Özellikle, WhatsApp kısa bir süre…

%d blogcu bunu beğendi: