https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Samsung dünyanın en küçük piksel boyutlu mobil kamera sensörünü duyurdu

Samsung akıllı telefonlar için yeni bir görüntü sensörü duyurdu. Şirket, bunun sektördeki “en küçük piksel boyutuna sahip sensör” olduğunu iddia ediyor.

Samsung Electronics, bugün endüstrinin ilk 0.7 mikrometre (µm) piksel görüntü sensörünü, 43.7 megapiksel (Mp) Samsung ISOCELL Slim GH1’i tanıttı. Gelişmiş ISOELL Plus teknolojisi sayesinde, yeni ultra yüksek çözünürlüklü GH1 görüntü sensörü, ince tam ekranlı cihazlar için en uygun çözümü sağlayan süper küçük bir pakette 43.7 milyon 0.7μm boyutunda pikselleri barındırıyor.

ISOCELL Slim GH1, endüstrideki en küçük piksel boyutunu 0,7μm’de alan ilk mobil görüntü sensörüdür. Samsung’un renkli konuşma ve optik kayıpları en aza indiren en yeni piksel yalıtım teknolojisi olan ISOCELL Plus’ı kullanarak küçük 0,7μm pikseller, parlak ve canlı fotoğraflar üretmek için yeterli ışık bilgisini emebilir. Düşük ışıklı ortamlarda, GH1, 1,4μm piksel görüntü sensörüne eşdeğer daha yüksek ışık hassasiyeti sağlayan piksel birleştirmeli Tetracell teknolojisini kullanıyor.

Eğer kamera sensörleri hakkında biraz bilginiz varsa, küçük piksel boyutunun genel olarak iyi şekilde nitelendirilmediğini bilirsiniz. Çünkü küçük piksel boyutu her bir birimin ışık toplama yeteneğini düşürür ve gürültü üretimi riskini artırır.

Yüksek çözünürlüklü yeni telefon kamera sensörleri ise biraz farklı çalışıyor. Düşük ışık koşullarında dört piksel bir araya getiriliyor. Bu durumda 1.4 μm boyutlu bir pikselin ışık hassasiyetine eşdeğer seviyede, 10.9 megapiksel çözünürlüklü görüntüler üretiliyor. Yine de büyük değil ama akıllı telefon standartlarına göre oldukça büyük.

Çözünürlük ve piksel boyutu akıllı telefon fotoğraf kalitesi düşünüldüğünde en önemli faktörler sayılmaz. Piyasada bulunan bazı en iyi telefon kameraları genellikle 12 megapiksel sensörleri kullanıyor. Genellikle orta segment cihazlarda gördüğümüz yüksek çözünürlüklü kameralar, küçük boyutlu sensörleriyle, ışık koşulları iyi olduğunda güzel işler çıkarıyor. Ancak düşük ışıkta gürültü etkisi hemen hissediliyor.

Samsung ISOCELL Slim GH1 sensörünün bu yılın sonlarında seri üretim hattına girmesini hedefliyor.

Paylaş