Samsung CEO’su DJ Koh, verdiği bir röportajda katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold ile ilgili yaşanan sıkıntılardan bahsetti. CEO, yaşanan durumun utanç verici olduğunu söyledi.

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un çıkışı başta ekran kısmında yaşanan sorunlar yüzünden ertelenmişti. Samsung CEO’su DJ Koh ise konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Yaşanan durumun utanç verici olduğunu söyleyen CEO, telefonun çıkması için acele ettiğini ve cihazı henüz hazır olmamasına rağmen çıkarmak için ısrarda bulunduğunu itiraf etti.

Samsung telefonu yaklaşık 2 bin dolara geçtiğimiz Nisan’da piyasaya çıkarmayı planlıyordu. Samsung , telefonun katlanabilir ekranında bir dizi sorunla karşılaştığını test eden yorumcuların ardından Galaxy Fold’un çıkışını geciktirdi. Telefonun katlanmış hali 4.6 inç, açık haliyse 7.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak.

Koh, şirketin şu anda her yönüyle 2.000’den fazla cihazı test ettiğini ve geri bildirimler doğrultusunda tüm sorunları tanımladıklarını söyledi. Koh, Fold ile ilgilenenlerden biraz daha zaman vermelerini istedi.
Yaptığı tüm açıklamalara rağmen Koh, çıkış tarihi vermedi.

Paylaş