Hatırlayacağınız üzere Samsung, 2015 yılında Gear Icon X adını verdiği tamamen kablosuz kulaklığını duyurmuştu. Bu kulaklık hem taşınabilir yapısı hem de sporculara yönelik nabız ölçme gibi özellikleriyle dikkat çekerken ne yazık ki ses kalitesi ve bataya ömrüyle günlük kullanıcıları pek de mutlu edememişti.

Ayrıca Okuyun: Samsung Galaxy Note 8 Hakkında Ortaya Çıkan Tüm Detaylar

Ardından Apple’ın geçtiğimiz aylarda Gear Icon X’e rakip olarak duyurduğu tamamen kablosuz kulaklık AirPods, ses kalitesi ve pil ömrü olarak Gear Icon X’in önüne geçse de tasarım anlamında uzun yapısıyla soru işaretleri yaratıyordu. Şimdi ise ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, AirPods’a daha güçlü rakip olacak yeni bir kablosuz kulaklık üzerine çalışıyor. Samsung’un yeni kablosuz kulaklığı hem ses kalitesi hem de batarya ömrü konusunda Gear Icon X’in fazlasıyla önüne geçerken aynı zamanda Samsung’un akıllı asistanı Bixby’i destekleyecek. Böylelikle bu kulaklık sayesinde Samsung kullanıcıları akıllı asistan Bixby’i telefonları diğer odadayken bile kolaylıkla kullanarak bilgi edinebilecek.

Peki Samsung’un Yeni Kulaklığı Ne Zaman Tanıtılacak?

Şimdilik Samsung’un yeni tamamen kablosuz kulaklığının tanıtılacağı tarih net olarak açıklanmış değil ancak kulaklığın 23 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek Samsung Galaxy Note 8 lansmanında ya da 1-6 Eylül 2017 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek IFA 2017 fuarında tanıtılacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here