Gerek telefon üretimi, gerek beyaz eşya üretiminde, neredeyse teknolojinin her dalında üretim yapan Samsung, “Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” sloganıyla yola çıktığı, gençlerin eğitimine destek verme amacıyla sunduğu Samsung Akademi ile Mesleki ve Teknik Anadolu liselerindeki gençlere uygulamalı eğitim programı sunuyor. Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi adı altında Samsung tarafından kurulan 12 laboratuvarda bilişim, mobil cihazlar, görüntü, ses sistemleri ve beyaz eşyalar alanındaki en son teknolojileri deneyimleyip öğrenebiliyorlar.

17 farklı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinden öğrencilerin katıldığı Samsung Akademi, bu yıl İstanbul’da 161, Ankara’da 167, İzmir’de ise 139 olmak üzere 457 mezun sayısına; projenin başlangıç tarihi 2012’den bu yana ise 2 bini aşkın mezun sayısına ulaştı. Kamu Sektörü & Diş İlişkiler ve Stratejiden Sorumlu Ülke Direktörü Erdem Erkul, Samsung Akademi hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Sunduğumuz uygulamalı eğitim imkanı, öğrencilerimizin eğitim süreçlerini desteklemekle sınırlı kalmıyor, aynı zamanda gelecekte kariyerlerine yön vermelerinde de oldukça etkili oluyor”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here