Samsung Electronics MENA Başkanı Sungwan Myung’un ev sahipliğinde düzenlenen forumda, Samsung’un tüm ürünlerinin sergilenmesinin yanı sıra MENA Bölgesi ile eş zamanlı olarak 8K QLED TV’lerin lansmanı gerçekleştirildi. Forumda sergilenen yenilikçi ürünler arasında 98” 8K QLED, Galaxy S10, Galaxy Fold, Samsung 4 kapılı buzdolabı, gardrop tipi buzdolabı serisi, QuickDrive çamaşır makinesi ve Wind-Free klima yer aldı. Foruma 18 ülkeden iş ortakları katıldı.

Samsung, MENA Forum’da bölgesel lansmanını gerçekleştirdiği 8K QLED TV’lerin mayıs ayında Türkiye’de olacağını duyurdu. TV’leri yeniden tanımlamak için en yeni donanım ve yazılımların nasıl kombine edildiğini açıklayan Samsung, Micro LED teknolojisine bir ön bakış sunarak, akıllı, gelişmiş ekranların geleceğini tanıttı. Firma, 8K teknolojisinin izleme deneyimini nasıl daha da geliştireceğini ve izleme kabiliyetlerinde yeni bir dönemi müjdelediğini açıkladı. Bir Quantum işlemci 8K chip gömülü 2019 QLED serisi, görüntü kalitesini, tasarımı ve akıllı özellikleri her zamankinden daha fazla seçenek ve göz alıcı çözünürlükle sunuyor. İnternet üzerinden, dekoder aracılığıyla, HDMI bağlantı, USB veya mobil ekran yansıtma ile içerik izlerken, Samsung’un kendi özel yapay zeka tabanlı teknolojisi, içeriğin kendi çözünürlüğünden bağımsız olarak her türlü içeriği tanıyabiliyor ve neredeyse 8K kalitesine yükseltebiliyor.

Galaxy Fold Türkiye’ye geliyor

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, 50. yıllarını kutladıklarını belirterek, “Yapay zeka ve 5G’yi geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 22 milyar dolar tutarında yatırım gerçekleştireceğiz.

Türk tüketicisinin hayatına değer katmaya devam edeceğiz. Katlanabilir telefonumuz Galaxy Fold ile tüketicilerimizi heyecanlandıran bir ürün ortaya çıkardık. Galaxy Fold’u bu yıl Mayıs içinde Türkiye’de satışa sunacağız” diye konuştu.

“2018’i yüzde 24 pazar payı ile kapattık”

Türkiye’nin Samsung için önemli bir pazar olduğunun altını çizen Mert Gürsoy, “Aynı zamanda, MENA bölgesindeki en büyük pazar konumunda. GFK verilerine göre 2018 yılında lira bazında cirosal olarak TV kategorisinde pazardan 2.5 kat daha fazla büyüdük. Türkiye’de TV pazarına son üç yıldır cirosal anlamda liderlik yapıyoruz. 2018’i de yüzde 24 pazar payı ile lider olarak kapattık. Hatta son ayda yüzde 27’ye kadar ulaştık” şeklinde konuştu. Türkiye’de beyaz eşya sektöründe son 5 seneden beri en çok büyüyen marka olduklarının altını çizen Gürsoy, “Beyaz eşyada yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme ile pazarın üzerinde büyüdük” dedi.

Paylaş