Rusya planlı bir testin parçası olarak interneti kesecek

Rus haber ajansı RosBiznesKonsalting (RBK), Rus yetkililer ve büyük internet sağlayıcılarının planlanan bir deneyin parçası olarak ülkenin İnternet bağlantısını kesmeyi planladığını belirtti.

11 Şubat 2019
740 Görüntülenme

Denemenin nedeni, Aralık 2018’de Rusya Parlamentosu’nda yürürlüğe giren bir yasa hakkında görüş toplamak, geri bildirimde bulunmak ve değişiklikler yapmak.

Yasanın ilk taslağına göre Rus internet sağlayıcıları, dışarıdan gelecek olası bir saldırıda Rus internet alanının (Runet) güvenliğini sağlamak için ülkenin global internet bağlantısını kesmek zorunda kalacak.

Ayrıca, Rus telekom şirketleri, tüm Rus internet trafiğini, Rusya telekom denetçisi Roskomnazor tarafından onaylanan veya yönetilen döviz noktalarına yeniden yönlendirmek için “teknik araçlar” kuracak.

Roskomnazor, trafiği yasaklanmış içeriğin engellenmesi ve Rus kullanıcılar arasındaki trafiğin ülke içinde kaldığından emin olmak için denetlenecek ve yurtdışındaki sunucularda gereksiz yere yeniden yönlendirilmeyecek.

Test için bir tarih henüz açıklanmadı. Ancak Dijital Ekonomi Ulusal Programı olarak bilinen yasada değişiklik yapılması için son başvuru tarihinin 1 Nisan’dan önce yapılması gerekiyor.

Bağlantı kesme testi ocak ayının sonunda Bilgi Güvenliği Çalışma Grubu oturumunda kararlaştırıldı.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: