Rolls Royce’un 1 Milyonluk Wraith Black Badge Aracı Türkiye’de

30 Haziran 2017
25 Görüntülenme

Rolls Royce İstanbul, Wraith‘in Black Badge modelini Türkiye’ye getirdi.

Düzenlenen basın toplantısı akabininde tanıtılan Black Badge‘nin sunduğu özellikler Rolls Royce Motor Cars Doğu Avrupa Kurumsal İlişkiler Direktörü Frank Tiemann ve onunla birlikte Rolls Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal sunumuyla katılımcılarla paylaşıldı. Basın toplantısında Wraith Black Badge için, Türkiye’den de siparişlerin olduğu bilgisi paylaşılırken Ghost ve Wraith‘in mevcut olan Black Badge modellerinin, temmuz ayından itibaren Türk alıcılarına teslim edileceği bildirildi.

Önceki modellerine bakarak daha koyu bir renge sahip olan Wraith Black Badge‘in bagaj kapağı, alt hava girişindeki son işlemci, egzoz ve ön ızgara çevresi karartılmış krom özelliğine sahip. Bunların dışında diğer Black Badge modellerinin ön, yan ve arkasındaki ünlü Rolls Royce logosu, Rolls Royce’un Black Badge olarak adlandırılan alternatif gerçekliğe girmesiyle öne çıkıyor ve siyah üzerine gümüş halinde kullanılıyor. Ayrıca, Rolls Royce’ın yeni modelinde amblemin değiştirildiği görülüyor.

Yeni model hakkında detaylı bilgi veren Rolls Royce İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal gelişmekte olan dünya ile birlikte kullanıcıların zaman ilerledikçe daha farklı taleplerde bulunmaya başladıklarını söyledi. Yeni modelin de bu isteklere cevap niteliğinde ortaya çıktığını belirten Aysal, “İnsanların hızlı gelişen dünyada artık çok fazla vakitleri yok, her saniye her yerde olmak zorundalar. Aslında bu model markanın ikinci kişiliğini yansıtıyor. Daha asi, daha sert, daha dinamik ve daha hızlı bir görünüme sahip. Özellikle dizaynında değişiklikler mevcut. Ön ızgaranın ve öndeki heykelin koyu krom olması, içerde karbon fiber bir yapının kullanıcıyı karşılaması ve araçta bu modele özel bir logonun olması ilk başta göze çarpan detaylar” diye konuştu.

Aracın kişinin istediğine göre farklı renklerde sunulabileceğini belirten Aysal, “Koyu kromların kalıcı olması, heykelin ve logonun değişmemesi dışında kişi istediği renkte ve özellikle tercih yapabilir” dedi. Aracın başlangıç fiyatını vergiler ile birlikte 971 bin Euro olarak belirten Aysal, “Burada tanıttığımız aracın satış fiyatı ise aksesuar ve vergiler dahil olmak üzere 1 milyon 88 bin 883 Euro” dedi.

Fiyatının karşılığında ise teknik özellik olarak iki Black Badge modelinde de 6,6 litrelik V12 motor bulunmakta. Yenilenmiş direksiyon, 8 vitesli şanzıman ve güçlendirilmiş süspansiyona sahip bu araçlardan Ghost 603 beygirlik güç sunarken Wraith ise 623 beygirlik güç sunuyor.

Marka olarak önceliklerinin rekor kırmak olmadığını söyleyen Aysal, “Biz daha kişiye özel ve özgün araçlar üretiyoruz. Bu nedenle araçların sayısının çok olmasından ziyade kişiye özel olması bizim için daha önemli” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İlginizi çekebilir

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive
OYUN
52 okunma
OYUN
52 okunma

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde Kış Mevsimi Finali her yıl olduğu gibi…

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti
Sektörel
47 okunma
Sektörel
47 okunma

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'de pazarlama ve dijital dünyaya ilişkin önemli konuların gündeme geldiği Marketing Meetup, bu yıl 19 Nisan 2018 tarihinde Uniq İstanbul'da…

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor
Giyilebilir Teknolojiler
69 okunma
Giyilebilir Teknolojiler
69 okunma

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Sadece teknoloji dünyasının değil akıllı saati Apple Watch ile birlikte saat sektörünün de lider şirketlerinden biri olan Apple, Apple Watch'ın…

Yorum yap