Rekabet Kurumu’ndan Sahibinden.com’a 10.6 milyon TL ceza!

2 Ekim 2018
1366 Görüntülenme

Geçtiğimiz günlerde Google’a rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yaptığı soruşturmalar kapsamında 93 milyon TL para cezası veren Türkiye Rekabet Kurumu, teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren bir kararını daha açıkladı.

2 Ekim 2018 tarihinde Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre Sahibinden.com’un şirketi olan Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş., vasıta ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik online platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulamak gerekçesiyle yaklaşık 10 milyon 680 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklamada, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin karara itiraz etmek üzere 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yoluna başvurabileceği belirtiliyor.

Rekabet Kurumu tarafından Sahibinden.com’un para cezasına çarptırılmasıyla ilgili açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin vasıta ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik on-line platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

01.10.2018 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine karar verildi.”

İlginizi çekebilir

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı
37 okunma
37 okunma

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı

Onur Binay - 22 Şubat 2019

Mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden yayılan Momo’nun son olarak Arjantin'de 12 yaşındaki bir kızın ölümüne sebep olduğu iddia edilmişti. Momo'yla konuşan…

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir
33 okunma
33 okunma

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir

Onur Binay - 22 Şubat 2019

GeForce GTX 1660 ve GTX 1660 Ti söylentileri devam ederken, şimdi üçüncü bir Turing kartının gelecek ay geleceğine dair söylentiler…

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi
26 okunma
26 okunma

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi

Onur Binay - 22 Şubat 2019

WhatsApp 2.19.20 sürüm güncellemesiyle güvenliği bir adım arttırarak uygulamaya erişim izni için Face ID veya Touch ID kimlik doğrulama seçeneğini…

%d blogcu bunu beğendi: