Rekabet Kurumu’ndan Sahibinden.com’a 10.6 milyon TL ceza!

2 Ekim 2018
1456 Görüntülenme

Geçtiğimiz günlerde Google’a rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yaptığı soruşturmalar kapsamında 93 milyon TL para cezası veren Türkiye Rekabet Kurumu, teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren bir kararını daha açıkladı.

2 Ekim 2018 tarihinde Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre Sahibinden.com’un şirketi olan Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş., vasıta ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik online platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulamak gerekçesiyle yaklaşık 10 milyon 680 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklamada, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin karara itiraz etmek üzere 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yoluna başvurabileceği belirtiliyor.

Rekabet Kurumu tarafından Sahibinden.com’un para cezasına çarptırılmasıyla ilgili açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin vasıta ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik on-line platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

01.10.2018 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine karar verildi.”

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
44 okunma
44 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
37 okunma
37 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
41 okunma
41 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: