Reeder’dan “iPhone’unu getir, Türk markası telefonu götür” kampanyası

15 Ağustos 2018
615 Görüntülenme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı iPhone yerine alternatif telefonları tercih edebileceğimiz çağrısı Türk akıllı telefon markalarını da harekete geçirdi. Bu markalardan biri olan Reeder, sosyal medya hesapları üzerinden “Eski iPhone’unu getir, Türk markası telefonunu götür” isimli bir değişim kampanyası başlattı.

Reeder’ın “Buyback” adını verdiği kampanyası kapsamında iPhone sahipleri, telefonlarının mevcut halinin fotoğrafını çekerek Reeder’a gönderiyor. Reeder bu fotoğraflar üzerinden telefona geri alım fiyatı biçiyor ve bu fiyat yeni Reeder akıllı telefonlarında indirim ya da bire bir değişim olarak kullanılıyor.

Elbette piyasadaki en pahalı telefonu bile 1000 TL segmentinde olan Reeder’ın güncel iPhone’lara ne kadar değer biçeceği ya da tüketicilere nasıl bir teklifte bulunacağını kestirmek şimdilik mümkün değil.

Öte yandan Reeder’ın piyasadaki akıllı telefonlarında yerlilik payının ne kadar olduğu ve dış kaynaklara ne kadar katkı sağladığı bilinmiyor ancak Reeder’ın açıklamalarına göre şirket bir süredir parça tedariğini yurtdışından yapsa da telefonların üretimini Samsun’daki fabrikasında tamamlıyor.

Tabii ki boykotu desteklemek isteyen vatandaşların telefon değiştirmeye ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önemli bir yer tutuyor. Eğer mevcut durumda boykot etmek istediğiniz markanın telefonunu kullanıyorsanız ve memnunsanız, zaten telefonu satın alırken para verdiğiniz için sahip olduğunuz telefonu kullanmayı bırakmak belirtilen amaca ulaşmayacak. Ancak telefonunuzu zaten değiştirmeyi düşünüyorsanız, yeni telefon alırken ilgili amacı göz önünde bulundurarak yeni telefon tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: