Reeder’dan “iPhone’unu getir, Türk markası telefonu götür” kampanyası

15 Ağustos 2018
485 Görüntülenme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı iPhone yerine alternatif telefonları tercih edebileceğimiz çağrısı Türk akıllı telefon markalarını da harekete geçirdi. Bu markalardan biri olan Reeder, sosyal medya hesapları üzerinden “Eski iPhone’unu getir, Türk markası telefonunu götür” isimli bir değişim kampanyası başlattı.

Reeder’ın “Buyback” adını verdiği kampanyası kapsamında iPhone sahipleri, telefonlarının mevcut halinin fotoğrafını çekerek Reeder’a gönderiyor. Reeder bu fotoğraflar üzerinden telefona geri alım fiyatı biçiyor ve bu fiyat yeni Reeder akıllı telefonlarında indirim ya da bire bir değişim olarak kullanılıyor.

Elbette piyasadaki en pahalı telefonu bile 1000 TL segmentinde olan Reeder’ın güncel iPhone’lara ne kadar değer biçeceği ya da tüketicilere nasıl bir teklifte bulunacağını kestirmek şimdilik mümkün değil.

Öte yandan Reeder’ın piyasadaki akıllı telefonlarında yerlilik payının ne kadar olduğu ve dış kaynaklara ne kadar katkı sağladığı bilinmiyor ancak Reeder’ın açıklamalarına göre şirket bir süredir parça tedariğini yurtdışından yapsa da telefonların üretimini Samsun’daki fabrikasında tamamlıyor.

Tabii ki boykotu desteklemek isteyen vatandaşların telefon değiştirmeye ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önemli bir yer tutuyor. Eğer mevcut durumda boykot etmek istediğiniz markanın telefonunu kullanıyorsanız ve memnunsanız, zaten telefonu satın alırken para verdiğiniz için sahip olduğunuz telefonu kullanmayı bırakmak belirtilen amaca ulaşmayacak. Ancak telefonunuzu zaten değiştirmeyi düşünüyorsanız, yeni telefon alırken ilgili amacı göz önünde bulundurarak yeni telefon tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
120 okunma
120 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
145 okunma
145 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
187 okunma
187 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: