Reeder’dan “iPhone’unu getir, Türk markası telefonu götür” kampanyası

15 Ağustos 2018
408 Görüntülenme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı iPhone yerine alternatif telefonları tercih edebileceğimiz çağrısı Türk akıllı telefon markalarını da harekete geçirdi. Bu markalardan biri olan Reeder, sosyal medya hesapları üzerinden “Eski iPhone’unu getir, Türk markası telefonunu götür” isimli bir değişim kampanyası başlattı.

Reeder’ın “Buyback” adını verdiği kampanyası kapsamında iPhone sahipleri, telefonlarının mevcut halinin fotoğrafını çekerek Reeder’a gönderiyor. Reeder bu fotoğraflar üzerinden telefona geri alım fiyatı biçiyor ve bu fiyat yeni Reeder akıllı telefonlarında indirim ya da bire bir değişim olarak kullanılıyor.

Elbette piyasadaki en pahalı telefonu bile 1000 TL segmentinde olan Reeder’ın güncel iPhone’lara ne kadar değer biçeceği ya da tüketicilere nasıl bir teklifte bulunacağını kestirmek şimdilik mümkün değil.

Öte yandan Reeder’ın piyasadaki akıllı telefonlarında yerlilik payının ne kadar olduğu ve dış kaynaklara ne kadar katkı sağladığı bilinmiyor ancak Reeder’ın açıklamalarına göre şirket bir süredir parça tedariğini yurtdışından yapsa da telefonların üretimini Samsun’daki fabrikasında tamamlıyor.

Tabii ki boykotu desteklemek isteyen vatandaşların telefon değiştirmeye ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önemli bir yer tutuyor. Eğer mevcut durumda boykot etmek istediğiniz markanın telefonunu kullanıyorsanız ve memnunsanız, zaten telefonu satın alırken para verdiğiniz için sahip olduğunuz telefonu kullanmayı bırakmak belirtilen amaca ulaşmayacak. Ancak telefonunuzu zaten değiştirmeyi düşünüyorsanız, yeni telefon alırken ilgili amacı göz önünde bulundurarak yeni telefon tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
112 okunma
Mobil
112 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
136 okunma
Genel
136 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
146 okunma
Sosyal Medya
146 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…