RED Hydrogen One‘ı duyurdu. Android işletim sistemiyle çalışan telefonun ekranı holografik özelliği sayesinde 2 boyutlu ve 3 boyutlu görüntüler arasında geçiş yapabiliyor. Bu özelliğiyle birlikte aslında temel olarak Nintendo’nun 3DS konsolunu da andıran Hydrogen One, 3 boyutlu gözlüğe ihtiyaç duymadan görüntüleri 3 boyutlu görmenizi sağlıyor. Hal böyle olunca da 3 boyutlu içerikleri bu telefonda sinema kalitesinde izleyebiliyorsunuz. Görüntünün yanı sıra telefonda 3 boyutlu ses desteği de bulunuyor. Böylelikle RED, telefondan gelen sesin her taraftan hissedilerek muazzam bir etki yaratacağını iddia ediyor.

Modüllerle daha yetenekli hale gelecek

Aynı zamanda RED, kendi başına “Holografik Medya Makinası” olarak tanımladığı bu cihazını modüllerle birlikte daha da üstün özelliklere kavuşturacağını söylüyor. Belirtilene göre bu cihaz, takılacak modüller sayesinde RED’in profesyonel kameralarıyla senkronize bir şekilde çalışacak ve bu kameralarla çekim yapan kişiler holografik görüntüler için bu telefonu bir monitör olarak kullanabilecek.

Fiyatı ne kadar?

Şu an için diğer teknik özelliklerine dair pek fazla bilgi paylaşılmasa da üst seviye bir donanımla geldiğini tahmin ettiğimiz RED Hydrogen One, 1195 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak ve tercih edilecek özelliklere göre fiyat 1500 dolar seviyesini bulabilecek.]]>

Paylaş