Popüler oyuncu ekipmanları üreticisi Razer, eğlence odaklı tasarladığı akıllı telefonu Razer Phone’u duyurdu.

Bir süredir ortaya çıkan haberlerle birlikte tanıtılmasını beklediğimiz Razer’ın oyuncular ve eğlence içeriklerini takip edenler için özel olarak tasarladığı akıllı telefonu nihayet resmi olarak tanıtıldı. “Razer Phone” adını taşıyan telefon, oyuncular için üst seviye teknik özelliklerle geliyor.

Dünyada ilk kez 120 Hz UltraMotion™ ekrana yer verilen akıllı telefon olan Razer Phone, diğer akıllı telefonlara göre daha parlak görüntüleri daha renkli ve daha düşük tepkime süresiyle verebiliyor.

Razer Phone Teknik Özellikleri

120 Hz UltraMotion™ ekranı ve Dolby Atmos® teknolojisiyle yüksek görüntü kalitesi ve yüksek performans sunan Razer Phone’da 5.7 inçlik IGZO ekrana yer veriliyor. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835 platformundan alan Razer Phone’un 8GB RAM’i bulunuyor.

Eğlence içerikleri için özel olarak tasarlanan Razer Phone’da 4000mAh kapasiteli bataryaya yer veriliyor. 3.5mm’lik kulaklık girişine yer verilmeyen Razer Phone, USB-C portu üzerinden 24-bit Hi-Fi ses desteği sunuyor. Telefonun 12MP çözünürlüklü çift arka kamerası bulunurken Razer tarafından paylaşılan bilgilerde telefonun ön kamerası hakkında detaylara yer verilmiyor.

Oyunlar Razer Phone için özel optimize edilecek

Aynı zamanda oyuncu ekipmanları odaklı bir şirket olan Razer, akıllı telefonunda da oyun yayıncılarıyla işbirliğini sürdürüyor. Razer tarafından yapılan açıklamaya göre Tencent gibi birçok mobil oyun devi, oyunlarını Razer Phone için özel optimize edecek.

Elbette Razer Phone sadece oyun tutkunlarına hitap etmiyor. Telefonun yüksek görüntü ve ses kalitesi, multimedya içeriklerinde de kullanıcılara iyi bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefliyor.

Android Nougat işletim sistemiyle çalışan telefon Razer tarafından aktarılan bilgilere göre 2018 baharında Android 8.0 Oreo güncellemesini de alacak.

Kuzey Amerika, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Almanya, France, Danimarka, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak telefon 699.99 dolar (749.99 euro) fiyat etiketiyle bazı ülkelerde internet üzerinden, bazı ülkelerde ise hem internet üzerinden hem de fiziksel mağazalar aracılığıyla satışa çıkacak.