Günümüzde oyunculara yönelik donanımlar üreten en tanınmış şirketlerden biri olan Razer, özellikle pahalı ve kaliteli ekipmanlarıyla kısa süre içinde marka algısını üst seviyelere taşımayı başarmıştı. Şimdi ise Razer, hem ekonomik olarak daha büyük bir şirket olmak hem de marka algısından yararlanmak için hisselerini halka arz etme kararı aldı.

Aslında Razer için bu süreç her ne kadar güllük gülistanlık bir şekilde bize yansısa da şirket içinde durum pek de öyle olmamış. Öyle ki paylaşılan bilgilere göre Razer, son dönemlerde ciddi anlamda kârlılık kaybı yaşamış hatta yakın zamanda 60 milyon dolarlık bir kayıp yaşamış. Yine paylaşılan verilerde Razer’ın 2014 yılından bu yana ekonomik olarak düşüşte olduğu belirtiliyor.

Peki şimdi ne olacak?

Razer her ne kadar hala oyuncular için en çok sevilen donanım üreticilerinden biri olsa da ne yazık ki ekonomik gidişatı Razer’ın büyümesindeki en büyük engel. Anladığımız kadarıyla da Razer, hala marka algısını yitirmeden halka açık bir şirket haline gelmek ve böylelikle tekrardan yükselişe geçmek istiyor.

Asya ülkeleri ve ABD’de olmak üzere toplam 749 çalışanı bulunan Razer ‘ın halka arzı için şimdilik Hong Kong borsasının uygun görüldüğü söyleniyor. Kısacası ABD merkezli Razer, yakın zamanda Çin’de halka arz edilerek büyüme hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürecek.