Qualcomm, geçtiğimiz günlerde yeni bir parmak izi teknolojisini tanıttı. Yeni teknoloji sayesinde parmak izi okuyucusu ekranın altına yerleştirilecek ve ekranın üstündeki parmak izini okuyabilecek.

Bu yeni nesil parmak izi okuyucusu teknolojisinin ilk olarak Vivo isimli firma tarafından kullanılacağı açıklandı. Vivo’nun bu şarj teknolojisini kullanan ilk telefon prototipi MWC Shangai’de çalışır durumda gösterildi.

Qualcomm’un parmak izi okuyucusu teknolojisi, her ne kadar ekranı komple bir parmak izi okuyucusu işlevinde kullanılmasına olanak sağlasa da Vivo bu kadarına gerek olmadığını düşünerek ekranın sadece alt kısmını parmak izi okuyucusu olarak kullanmış. Ayrıca, Vivo bu özellik sayesinde ekranın altında kalan çerçeveyi oldukça inceltmeyi başarmış.

Qualcomm’un yeni nesil parmak izi okuyucusu teknolojisini kullanan Vivo markalı prototip telefon için hazırlanmış olan video:

https://www.youtube.com/watch?v=avkA_cGHq3w

Cihaz şuan seri üretime geçmiş durumda değil, ne zaman geçeceği ve fiyatının ne olacağı hakkında da henüz bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here