Qualcomm’un bir süre önce Apple’a patentlerinin yasadışı bir şekilde kullanılması sebebiyle 7 Temmuz’da açtığı davanın soruşturması ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) tarafından başlatıldı.

Soruşturmanın başlatıldığını yaptığı bir açıklamada belirten Qualcomm’un Apple’a açtığı soruşturma ile birlikte altı adet patentinin Apple tarafından hukuksuz olarak ihraç ettiği ve sattığı iPhone ve iPad’lerin de arasında bulunduğu iddiası araştırılacak.

Qualcomm, ITC’den bu Apple ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri’ne ithalatının durdurulması için Kısıtlayıcı Giriş Yasağı (LEO) ve Qualcomm iş ortakları haricindeki firmalardan tedarik edilen hücresel taban-bant işlemcileri kullanan iPhone’ların ve iPad’lerin satışını ve reklamının yapılmasını engelleyecek bir Haksız Uygulamayı Durdurma Emri çıkarılmasını istiyor.

Qualcomm Genel Başkan Yardımcısı ve Danışmanı Don Rosenberg’in konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Qualcomm ITC’nin Apple’ın hukuksuz ticaret faaliyetlerinin ve Qualcomm’un patentlerini kullanan ürünlerin izinsiz ihracatının araştırılması kararından ötürü çok memnunuz. ITC’nin Apple’ın halen süren entelektüel mülkiyet hak ihlallerini soruşturmasını çabucak tamamlamasını ve komisyonun bu sıkıntıyı gidermesini dört gözle bekliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here