Qualcomm, akıllı kulaklık platformunu duyurdu

Qualcomm, donanım satıcılarının ürünü daha hızlı ve daha iyi oluşturmasına yardımcı olmak için Google I/O 2019’da akıllı kulaklıkları hedef alan QCC5100 ses yongasını duyurdu.

10 Mayıs 2019
125 Görüntülenme

Qualcomm, Google I/O 2019 etkinliğinde kendi akıllı kulaklık geliştirme platformunu duyurdu.

Akıllı kulaklıkların geliştirilmesi pek kolay değil. Çünkü küçük bir bilgisayarı nispeten küçük bir ses cihazına yerleştirmek gerekiyor. Ek olarak, sesli komutları yanıtlamak için her türlü ve tuhaf koşullarda (toplu taşıma vb.) sesli komutlarını duyabilmeliler.
Bunu yapmak için bazı donanımlar var. Ancak Qualcomm ve Google QCC5100 gibi akıllı kulaklık platformlarında birlikte çalışınca sektörün dikkatini çekti.

Qualcomm, akıllı saat, drone, akıllı kamera ve daha fazlası için mükemmel platformlar sağlayarak geçmişte kendini kanıtladı. Akıllı telefon mühendisliğine ek heö ses kaydı hem de reprodüksiyon konusundaki uzmanlığını temel alan Qualcomm, belirli bir akıllı kulaklık platformu oluşturmak için gereken her şeye sahip.

QCC5100 adlı yonga setinde enerji verimliliği ön planda tutuluyor. Önceki yongaya göre enerji tüketiminde yüzde 65’e kadar tasarruf sağlayabiliyor. Bunlar ek olarak işlemci daha güçlü sinyal verici, geniş işlem kapasitesi, daha iyi gürültü engelleme ve Bluetooth 5.0 desteği sunuyor.

Google, Google Assistant’ı bu yonga için optimize etti. Fast Pair teknolojisi de yine referans platform tarafından desteklenecek.

Qualcomm referans tasarımını da kullanılabilir kılıyor. Böylece diğer şirketler bunu teknolojik bir yapı taşı olarak kullanıp, tasarım ve kullanıcı deneyimine odaklanabilecek.

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
97 okunma
97 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
61 okunma
61 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
64 okunma
64 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: