PUBG Corporation, düşük donanım gereksinimlerini dengeleyerek temel oyun deneyimini sunmayı amaçlayan PUBG’nin ücretsiz uyarlaması PUBG LITE’ın 10 Ekim’de 52 yeni Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde hizmete gireceğini açıkladı.

Ön kaydı açık olan Lite’a şimdi ön kayıt yapan tüm oyunculara M416 (Desert Camo) ve AKM (Rockstar) silah skin’leri de dahil birçok oyun içi ücretsiz eşyalar verilecek. Ön kayıt, 8 Ekim’de Türkiye saati ile sabah saat 08:00’da sona erecek.

PUBG LITE şu anda Açık Beta’da, bu da test süresi boyunca istikrarın ve uyumluluğun sürekli olarak optimize edildiği ve geliştirildiği anlamına geliyor. Üstelik oyun Açık Beta aşamasını tamamlayıp resmi olarak yayımlandığında açık beta verileri sıfırlanmayacak.

PUBG LITE, daha önce oyuna erişemeyen oyuncuları, Lite üzerinden PUBG orijinal oyununun heyecan ve coşkusu ile oynama şansı sunuyor. PUBG’de oyuncular gökyüzünden ıssız bir adaya inerek toplamda 100 rakip arasında hayatta kalma mücadelesi verecekler. Silahları, araçları ve malzemeleri toplarken, uyguladıkları stratejilerle rakiplerini yok ederek ayakta kalan son kişi olmaya çalışacak.

PUBG LITE 52 yeni Avrupa ve Orta Doğu ülkesine genişlediğinden İngilizce, Türkçe, Portekizce (BR), Portekizce (PT), İspanyolca (LA), İspanyolca (ES), Rusça, Almanca, Fransızca ve Lehçe gibi yeni dil destekleri de dahil olacak.

 PUBG Lite’ın sadece Türkiye’yi kapsayan indirme sayısı da açıklandı

Yapılan açıklamalara göre PUBG Lite, Türkiye’deki 2 milyonu aşkın oyunsever tarafından indirilmiş durumda. Bu rakam, dünya çapında düşünüldüğü zaman PUBG Lite’ın da beklenenden daha yüksek bir ilgi gördüğünü açıkça ortaya koyuyor.

Paylaş