Pokemon Sword vePokemon Shield Galar bölgesinde geçiyor. Galar farklı ortamlara sahip geniş bir bölge – pastoral bir kırsal, çağdaş şehirler, sık bir orman ve sarp, karla kaplı dağlar. Orada yaşayan insanlar ve Pokémonlar, bölgedeki sanayileri geliştirmek için birlikte çalışıyorlar. Oyunun fanları, Galar bölgesindeki çeşitli Gymleri, Şampiyon olma arayışı içinde ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Yalnız olmayacaklar seçecekleri yeni keşfedilen Pokémonlar yanlarında olacak.

Ishihara, “Pokemon Sword vePokemon Shield, bu gün yirmi üç yıl önce başlayanPokemon video oyunu yolculuğundaki en heyecan verici maceralardır” dedi. “O zamandan beri, dünyanın her yerindeki Eğitmenler epik savaşlarla uğraşan yeni Pokémon’u keşfetti ve yol boyunca sayısız anı yarattı. Oyunların bu yıl Nintendo Switch’te piyasaya sürüleceği Pokémon evrenindeki etkileyici yeni bir bölgeyi keşfederek bu yolculuğa devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Oyuncular üç yeniPokemon, Grookey, Scorbunny, veya Sobble’dan birini seçtiklerinde Pokemon Sword ve Pokemon Shield macerası başlıyor. Bir Çimen türü Şempanze Pokémon olan Grookey, yaramaz ve sınırsız bir merak dolu. Enerji ile patlayan, Ateş türü bir TavşanPokemon Scorbunny her zaman koşuşturuyor. Su türü bir Su Kertenkele Pokémonu olan Sobble, su içinde kendini gizlerken saldırılar yapıyor.

Paylaş