Kripto para cüzdan servisi PlusToken kullanıcıları, proje liderleri paralarıyla kaçtıktan sonra 3 milyar dolar kaybetti.

8BTC’de yer alan habere göre, kripto para cüzdan servisi PlusToken‘ın müşterilerinin 3 milyar dolarlık kripto parasıyla ortadan kaybolduğu iddia ediliyor.

PlusToken kullanıcıları, çeşitli sosyal medya hesaplarında, 27 Haziran’dan bu yana PlusToken cüzdanından kripto paralarını çekemediklerini belirtiyorlar. Yine buna ek olarak, platformun token’ı PlusCoin’in (PLUS) 29 Haziran gecesinden bu yana 139.237$’da sabit kaldığı belirtiliyor.

Servisin liderleri hakkında neredeyse hiçbir bilgi yok. 8BTC’ye göre, cüzdan aslında Güney Kore ile ilgisi olmayan Çinli Jiaxing Zhejiang tarafından geliştirildi.

PlusToken yatırımcılarına ayda % 6 ila% 19 arasında garantili ödemeler ve yeni üyelerin ilgisini çeken bonuslar verildi. Açıklanan katılımcı sayısı 3 milyon olmasına rağmen, şirket yıl sonuna kadar 10 milyon kullanıcı kaydetmeyi planladı.

Cüzdan 2018 yılında piyasaya sürüldü ve Güney Kore ekibi tarafından desteklenen merkezi olmayan bir uluslararası kripto projesi olarak tanıtıldı. PlusToken, Asya ve Avrupa ülkelerine odaklandı.

Kısa süre önce Vanuatu’da 6 Çinlinin internet üzerinde bir dolandırıcılık piramidi kurduğu iddiasıyla göz altına alınması endişeleri arttırdı.

Platformdan herhangi bir resmi açıklama yok ve 3 milyar dolara ne olduğu bilinmiyor.

Paylaş