Sony, PS4 kullanıcıları tarafından çok istenen PSN ID değişiklik özelliğinin geldiğini onayladı. Kuzey Amerika’daki oyuncular kimliklerini 10 Nisan’dan, Avrupa’dakiler ise 11 Nisan’dan itibaren değiştirebilirler.

Sony’nin resmi blogunda açıklama yapan sosyal medya direktörü Sid Shuman, “PSN’deki çevrimiçi kimlik değişikliği özelliğinin bugün tüm PlayStation 4 sahiplerine resmi olarak açıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Çevrimiçi kimliğinizi web tarayıcısı aracılığıyla da değiştirebileceksiniz” dedi.

Shuman, kimlik değişikliklerinin yalnızca web tarayıcısı veya PS4’ünüz üzerinden yapılabileceğini belirtti. Bu yüzden PS3 ve PS Vita kullanıcıları şansını kaybetti. Önceden onaylandığı gibi ilk değişiklik ücretsiz. Ancak PSN kimliğinizde sonradan yapılacak herhangi bir değişiklik PS Plus aboneleri için 10 dolar / 8 pound veya 5 dolar / 4 pound tutarında olacak.

Kimliğinizi kaç kez değiştirebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yok. PlayStation desteğine başvurarak kimliğinizin önceki sürümlerine geri dönebilirsiniz.

Kullanıcılar istedikleri takdirde eski isimlerine geri dönebilecekler ve 30 gün boyunca profillerinde eski isimlerini sergileyebilecekler. Sony, alt hesapların çevrimiçi kimliklerini değiştiremeyeceğini söyledi.

Shuman, bütün oyunların bu özelliği desteklemediğini, kullanıcı adı değişikliğini destekleyen tüm oyunların listesini web sitelerinde paylaştıklarını ve kullanıcıların siteden kontrol etmeleri gerektiğini de belirtti.

Paylaş