PlayStation 4 sahipleri artık kullanıcı adlarını değiştirebilecek

PlayStation 4 sahipleri bundan böyle kullanıcı isimlerini değiştirebilecekler.  Değişiklik işlemleri web tarayıcı veya PlayStation 4 üzerinden yapılacak.

10 Nisan 2019
446 Görüntülenme

Sony, PS4 kullanıcıları tarafından çok istenen PSN ID değişiklik özelliğinin geldiğini onayladı. Kuzey Amerika’daki oyuncular kimliklerini 10 Nisan’dan, Avrupa’dakiler ise 11 Nisan’dan itibaren değiştirebilirler.

Sony’nin resmi blogunda açıklama yapan sosyal medya direktörü Sid Shuman, “PSN’deki çevrimiçi kimlik değişikliği özelliğinin bugün tüm PlayStation 4 sahiplerine resmi olarak açıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Çevrimiçi kimliğinizi web tarayıcısı aracılığıyla da değiştirebileceksiniz” dedi.

Shuman, kimlik değişikliklerinin yalnızca web tarayıcısı veya PS4’ünüz üzerinden yapılabileceğini belirtti. Bu yüzden PS3 ve PS Vita kullanıcıları şansını kaybetti. Önceden onaylandığı gibi ilk değişiklik ücretsiz. Ancak PSN kimliğinizde sonradan yapılacak herhangi bir değişiklik PS Plus aboneleri için 10 dolar / 8 pound veya 5 dolar / 4 pound tutarında olacak.

Kimliğinizi kaç kez değiştirebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yok. PlayStation desteğine başvurarak kimliğinizin önceki sürümlerine geri dönebilirsiniz.

Kullanıcılar istedikleri takdirde eski isimlerine geri dönebilecekler ve 30 gün boyunca profillerinde eski isimlerini sergileyebilecekler. Sony, alt hesapların çevrimiçi kimliklerini değiştiremeyeceğini söyledi.

Shuman, bütün oyunların bu özelliği desteklemediğini, kullanıcı adı değişikliğini destekleyen tüm oyunların listesini web sitelerinde paylaştıklarını ve kullanıcıların siteden kontrol etmeleri gerektiğini de belirtti.

İlginizi çekebilir

Hurda araç indirimi 15 bin TL’ye çıkartılıyor
11 okunma
11 okunma

Hurda araç indirimi 15 bin TL’ye çıkartılıyor

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi. Teklife göre 16 yaş ve…

Türkiye, dünyada en fazla kripto para ticareti yapan ülkeler arasında
14 okunma
14 okunma

Türkiye, dünyada en fazla kripto para ticareti yapan ülkeler arasında

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

Kripto para alım ve satımı küresel bir fenomen haline geldi. DataLight dünyanın en büyük 100 kripto para borsası trafiği inceledi…

Razer, Evil Geniuses ile yeniden ortaklık kurdu
15 okunma
15 okunma

Razer, Evil Geniuses ile yeniden ortaklık kurdu

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

Bu, Evil Geniuses’ın Uluslararası 2019 turnuvasına hak kazanan Dota 2 takımının Team Razer’a geri döndüğünü müjdeliyor. EG Dota 2 takımı,…

%d blogcu bunu beğendi: