Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Pirelli, 147 yıllık tarihini bir çizgi roman ile anlattı. Markanın kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte lastik endüstrisinin gelişimi ile birlikte, Pirelli'nin dönüm noktaları da okuyucuya aktarılıyor.

20 Nisan 2019
427 Görüntülenme

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world” (Pirelli, dünyada bir İtalyan) adlı çizgi roman, şirketin internet sitesinde sunulacak.

Pirelli’nin tarihindeki en önemli aşamalar hakkında farkındalığı artırmak için tasarlanan projede, yaklaşık yirmi dakikadan oluşan beş bölümün 1872 yılında “G.B. Pirelli & C.” olarak kuruluşundan günümüze Pirelli’nin hikayesini anlattığı belirtildi.

Beş bölümde markanın ekonomik ve toplumsal dokuyla yakından bağlantılı endüstriyel gelişimi, zorlu yıllar, değişimler ve başarılan hedefler ele alınıyor.

“Geleceğin Kauçuğu” adlı ilk bölümde, şirketin kurucusu Giovanni Battista Pirelli’nin hikayesine yer verilirken, 1930’larda geçen ikinci bölümde ise ikinci kuşak Alberto’nun babasının mirasını devraldığını görülüyor.

Alberto Pirelli’nin, “Bir Marka Doğuyor” adlı bu bölümde Pirelli’yi lastik üretiminde ileriye taşıdığı ve şirkete uluslararası bir nitelik kazandırma yolunda ilk adımları attığı anlatılıyor.

“Rubber goes pop” (kauçuğun pop hali) adlı üçüncü bölümde, 1963’te yayımlanan ilk Pirelli Takvimi ile Cinturato gibi yeni ürünler lanse ediliyor.

“From the Road to the Information Highway” (Yoldan Bilgi Otoyoluna) bölümünde Pirelli, teknolojik girişimler, yenilenen grup stratejisi ve P Zero serisi gibi konular öne çıkıyor.

“The Journey Continues” (Yolculuk Devam Ediyor) adlı final bölümünde ise 2000 yılından günümüze uzanan dönemde yeni ortakların katılımıyla şirketin geçirdiği evrim, tüketici işine odaklanma, süregelen teknolojik gelişmeler ele alınıyor.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: