1956’da ürettiği 403 camionnette-bachee, 1967’de ürettiği 404 camionnette-bachee ve 2005 yılına kadar ürettiği Nijerya modelleriyle özellikle Afrika kıtasında olmak üzere oldukça iyi kullanım oranlarına ulaşan Peugeot, 12 yıldır ayrıldığı pikap pazarına yeni Peugeot Pick Up modeli ile geri dönüyor.

Çift kabinli kompakt pikap kategorisinde yer alan Peugeot Pick Up, 5,08 metre uzunluğa sahip. Yerden yüksekliğinin 210 mm ile 215 mm arasında duruma göre değişmesiyle arazi koşullarına uygunluk sağlıyor. Peugeot’un yeni nesil SUV araçlarında gördüğümüz ön ızgaranın önündeki aslan logosunu Pick Up modelinde de görüyoruz. Arka tarafında konumlandırılmış Peugeot yazısı ise eski model pikap araçlarına gönderme yapar nitelikte. Maksimum 815 kg yük taşıyabilen kasası ise 1.40 metre uzunluğa, 1.39 metre genişliğe sahipken; kabini yaklaşık olarak 170 santim oturma alanına sahip.

Yeni Peugeot Pick Up, bir pikaba yetecek güce sahip. 2.5 litre hacimli common-rail enjeksiyon sistemine sahip motor, 115 HP güç ve 280 Nm tork üretiyor. 5 ileri, 1 geri vitese sahip olan pikap 4×4 ve 4×2 alternatifleri sunuyor. 4×4 modunda kullanılırken motor; ön aksaya, arka aksaya verdiği güçten daha fazla güç veriyor.

Manuel klima, elektrikli camlar, CD çalar ve USB bağlantı girişine sahip radyonun tüm versiyonlarında standart olarak yer alacağı Peugeot Pick Up, Eylül ayında Afrika kıtasında satılmaya başlanacak fakat fiyatı bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here