Petrol Şirketi Shell’in CEO’su Elektrikli Otomobile Geçiyor!

Yıllardır elektrikli otomobillerin yaygınlaşamaması konusunda en büyük suçlu petrol şirketleri olarak gösterilen Hollanda merkezli petrokimya devi Shell’in CEO’su Ben van Beurden, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada sırada alacağı yeni otomobilinin kesinlikle elektrikli olacağını belirtti.

Röportaj boyunca elektrikli otomobillerin geleceğine dikkat çeken Beurden, aynı zamanda Shell olarak da elektrikli otomobiller için şarj istasyonları sağlamak için uzun süredir yatırım yaptıklarını ve bu yatırımın geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyledi.

Büyük bir petrol şirketinin CEO’sundan beklenmeyecek kadar elektrikli otomobillerle ilgili açıklamalar yapan Ben van Beurden geleceğin bu yönde olduğunu ve hem kendilerinin hem de rakiplerinin geleceğin teknolojisinden kaçamayacağını, şimdiden buna ayak uydurmaları gerektiğini de sözlerini ekledi. Şirketin sözcüsü de CEO’larının eylül ayında hibrit bir otomobile geçeceğini söylerken Shell CFO’su Jessica Uhl’ın sadece elektrikle çalışan BMW i3 kullandığını açıkladı.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here