Konami, PES 2020’de isim değişikliğine giderek oyunun adını eFootball PES 2020 olarak değiştirdi. Şirket, oyunda neden bu tarz bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

Şirketin Avrupa Marka Yöneticisi Lennart Bobzien, konuyla ilgili olarak “Oyunun tam adı ‘eFootball: PES’ olacak. Bu sene için eFootball PES 2020’yi duyurduk. E-spora daha fazla odaklanmak istiyoruz. Geçmişte PES League ve eFootball Pro ile birlikte bunu zaten göstermiştik. İleride daha büyük e-spor rekabetleri olacak. Bunu oyunun adına da ekleyebileceğimizi düşündük” dedi.

eFootball PES 2020, 10 Eylül tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkacak. Oyun, isimden de anlaşılabileceği e-spor üzerine yoğunlaşacak.

Geliştirici ekip, Andrés Iniesta ile birlikte onun sahadaki boşlukları görüp oyunu çalımlarla ve paslarla ilerletmesini sağlayan yeteneğini oyuna daha iyi adapte edebilmek için çalıştı.

Maradona, Johan Cruyff gibi efsane isimlerle teknik direktör kariyeri de açabileceksiniz.  Dinamik ışıklandırma olarak adlandırılan yeni özellik sayesinde maçın süresi ilerledikçe gölgelerin açısı da değişecek.

Ana Lig modunda transferlerin daha gerçekçi olacağı belirtiliyor. Oyuncuların kulüp tercihleri, bonservis ücretleri vs. mantık çerçevesinde gerçekleşecek. Top sürme tekniği, top fiziği, defans sistemi ve oyuncu etkileşiminin de oyunda iyileştirildiği ifade ediliyor.

eFootball PES 2020’nin ön sipariş fiyatları şu şekilde:

  • PlayStation Store Standart Sürüm – 409 TL
  • 
Xbox Store Standart Sürüm – 345 TL
  • Steam Standart Sürüm – 199 TL
Paylaş