Panasonic’in ‘nanoe’ adını verdiği teknolojisi ile ürettiği kıyafet askısı kıyafetin üzerine yapışan kötü kokuları gidermeye yardımcı oluyor, kıyafetlerinizi yıkayamadığınız durumlarda en azından temiz kokuya kavuşmasını sağlıyor.

Panasonic’in yeni kıyafet askısı, kumaş buharlama tekniğiyle benzer bir şekilde çalışan sistem sayesinde havadaki küçük su damlacıklarını elektriklendirerek kıyafetin üzerindeki kokuyu alıyor. Askı, bu işlemleri gerçekleştirmek için su damlacıklarını 8 farklı noktadan havaya salıyor.

Askıda iki farklı moddan biri kıyafetin normal vücut kokusundan arınması için, diğeri ise sigara ve mangal kokusu gibi sert kokulardan arındırılması için kullanılıyor. Askının, kıyafeti vücut kokularından arındırması için en az 5 saat, daha sert kokular için ise en az 7 saat boyunca fişe takılı kalarak çalışması gerekiyor. Panasonic, çok kötü kokuların bulunduğu ortama yayılmasını önlemek amacıyla bu işlemlerin yanı sıra askıya bir de koruyucu geçirilmesini öneriyor.

Şimdilik sadece Japonya’da satışa sunulması beklenen kıyafet askısının 20 bin Yen (yaklaşık 625 TL) fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Şirket, bu kıyafet askısını Eylül ayında satışa sunmayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here