Panasonic, yeni Toughbook modeli Toughbook 55’i tanıttı. Toughbook 55, dayanıklı olmasının yanında, hareket halindeyken kolayca özelleştirilme özelliğiyle öne çıkıyor.

Toughbook 55 ile beraber Panasonic, dayanıklı olmanında bir adım ötesine geçerek kullanıcıların hareket halindeyken Toughbook 55’i özelleştirebilmesini sağlıyor. Toughbook 55’in grafik özellikleri kolayca artırılırken, daha fazla depolama alanı, akıllı kart okuyucu ve DVD ya da Blu- Ray sürücünün kolay eklenmesi imkanını sunuyor. Aynı zamanda bilgisayara ikinci bir batarya takılabiliyor. İkinci batarya ile cihazın 20 saat olan tek şarjda kullanım süresi 40 saate çıkabiliyor.

Toughbook 55’te bulunan 3 genişletme yuvası VGA, True Serial ya da USB ile özelleştirilebilir durumda. Bu yuvalarda 4.nesil USB ve dayanıklı USB 2.0 ve GLAN olarak özelleştirerek kullanılabilir. Cihazın bozulan parçaları da birbirinden ayrı olarak değiştirebiliyor ve cihaz asla tamamen çöp haline gelmiyor.

Toughbook, 55 2,08 kg ağırlığında ve 32,8 mm kalınlığında. IP53’le beraber cihaz toza ve suya karşı dayanıklı hale getirilmiş. Aynı zamanda 91 cm’e kadar düşmelere dayanabiliyor. Toughbook 55, -20°C ile +60°C arası sıcaklıklarda sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebiliyor.

Toughbook 55, donanım açısından, 8.nesil Intel Core i5 vPro işlemci, 8 GB RAM (64 GB’a kadar artırılabilir) ve 256 GB SSD ile donatılmış halde. Ayrıca cihaz dahili iki adet USB 3.1, bir adet USB-C, HDMI, ethernet ve bir mikro SDXC yuvasına sahip. Cihaz Bluetooth 5.0 içeriyor ve bunun yanında WLAN’ı Intel Dual Band Kablosuz AC-9560 yongasıyla destekliyor.

Toughbook 55; HD, Full HD ve dokunmatik ekranlı Full HD şeklinde üç farklı modeliyle bu ay piyasaya çıkacak.

Paylaş