Ozu Makeathon yarışması başlıyor

Tüm Türkiye’den üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek Maker-girişimcilik yarışması Ozu Makeathon başlıyor. Peki bu yarışmaya nasıl başvuru yapabilirsiniz?

5 Şubat 2019
300 Görüntülenme

Ozu Makeathon tasarımcı, yazılımcı ve iş geliştiricileri bir araya getiren, tüm Türkiye’den üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek bir maker – girişimcilik yarışması. Katılımcı takımlar 48 saat içinde “Akıllı Şehir ve Çevre Teknolojileri”, Akıllı Ev Teknolojileri”, “Sağlık Teknolojileri” ve “Tarımsal Üretim Teknolojileri” ana başlıklarında belirlenen konularda çözümler üretecek.

Yarışma, 3D Yazıcılar, Lazer Kesici, Elektronik Kitler ve Ahşap İşleme aletlerinin bulunacağı “Üretim Alanı” ile donanım fikri olan takımların prototiplerini çıkarmalarını sağlamayı, fikirlerin doğrulanma süresini hızlandırmayı hedefliyor.

Takımlar inovatif girişimler üretecek, mentörleri ve alanında uzman eğitimciler sayesinde bu girişimleri geliştirirken farklı bakış açıları da kazanacaklar.

http://makeathon.ozumaker.com/ adresinde yer alan katılım koşullarını sağlayan tüm öğrenciler, oluşturacakları 3-5 kişilik takımlarla yarışmaya başvurabilir.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Xiaomi'nin Mi 9T adlı modeli büyük boyutta AMOLED Full HD+ ekran, yüksek kapasiteli batarya, açılıp kapanabilen selfie kamerası ve kulaklık…

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı
13 okunma
13 okunma

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Space sitesinin haberine göre NASA’nın Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) uzay aracı, Mars’ın yüzeyinde kıs bir süre önce beliren bir kraterin…

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
80 okunma
80 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

%d blogcu bunu beğendi: