Özel BAFTA Ödülü Riot Games’e Gitti

20 Haziran 2017
74 Görüntülenme

Günümüzde 100 milyonun üzerinde aktif oyuncusu bulunan Riot Games’in oyunu olan League of Legends çıktığı tarihten bu yana gerek Dota oyununa benzerliğiyle gerek yaptığı turnuvalar ve dağıttığı ödüllerle gündemden düşmüyor. Dünyaca ünlü şirketler tarafından sponsor turnuvaları düzenlenen, verdiği devasa ödüllerle gündem olan League of Legends’in arkasında müthiş bir pazarlama hikayesi var elbet. Yine de hepsinden önce bu başarının en büyük mimarları oyunun topluluğu ve geliştirici ekibin çalışma yöntemleri. Oyunun geliştirici ekibinin oyunun topluluğuyla iç içe olması, ekibin geri bildirimleri çok iyi bir şekilde yönetmesiyle elde edilen bu başarı League of Legends’i tartışmasız sektöründe en iyilerden biri yaptı. Bu başarılarına bir yenisini ekleyen Riot Games geçtiğimiz günlerde BAFTA özel ödülünü aldı.

1947’de kuruculuğunu Alexander Korda, Charles Laughton, David Lean, Roger Manvell, Carol Reed gibi isimlerin üstlendiği BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts) geçtiğimiz günlerde her sene dağıttıkları saygın BAFTA ödülünü Riot Games’e verdi.

Riot Games dünyaca tanınan League of Legends oyunu ile bu yıl İngiltere’nin Oscar’ı olarak kabul edilen BAFTA’nın oyun kategorisindeki özel ödülünü almaya hak kazandı. Los Angelas’ta düzenlenen organizasyonla şirket adına ödülü Riot Games’in kurucuları ve aynı zamanda yöneticileri olan Marc Merril ve Brandon Brec aldı.

Riot Games 2006’da kurulan Los Angeles/California merkezli bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir. 27 Ekim 2009 tarihinde yayımladıkları League of Legends (Efsaneler ligi) adlı oyunuyla büyük bir başarı yakalayan şirket oyun sektörüne, e- spor sektörüne yakaladığı başarı ve oyuncu topluluğuna verdiği önem sayesinde İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden birine layık görüldü.

Riot Games önceki yıllarda “En Kalıcı Oyun” ödülünü yine League of Legends ile almıştı. Sektöründe rakibi çok az olan Riot Games’in hedefi aldığı ödüllerle ve başarılarla bu başarı ivmesini daha çok ilerletmek. Riot Games’in ileride ne gibi başarılara imza atacağı şuan bir merak konusu olsa da yaptıkları işlere bakılırsa önlerinde parlak bir gelecek olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
59 okunma
OTOMOBİL
59 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
58 okunma
Sektörel
58 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
55 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
55 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap