Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Huawei Mate 20 ailesinin en güçlü üyelerinden Huawei Mate 20X, üst düzey oyun performansına önem veren kullanıcıları hedefliyor.

16 Ekim 2018
1768 Görüntülenme

Huawei, Londra’da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20 modeli Huawei Mate 20X ve Porsche tarafından özel olarak tasarlanan Huawei Mate 20 RS’i de tanıttı.

Huawei Mate 20X, temel olarak Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modelleriyle benzer özellikleri taşırken çeşitli iyileştirmelerle oyun tutkunları için daha iyi bir tercih haline geliyor.

Huawei Mate 20X’i farklı kılan özellikleri neler?

Huawei Mate 20 ailesinin ana modelleri 6.3 inç ve 6.5 inçlik ekran boyutuyla karşımıza çıkarken Huawei Mate 20X, 7.2 inçlik, oldukça ufak bir çentiğe sahip Full HD+ çözünürlüklü OLED ekranla geliyor.

Ön yüzüyle fazlasıyla Mate 20 modelini andıran Mate 20X, kamera tarafında ise Huawei Mate 20 Pro ile aynı özellikleri taşıyor. Huawei P20 Pro’nun başarılı kamera yetenekleri aynı şekilde Mate 20X modeline de aktarılıyor.

Bu habere de göz atmalısınız: Huawei Mate 20 Pro tanıtıldı! Tüm özellikleri!

Huawei Mate 20X’i ayrıştıran diğer bir nokta ise batarya kapasitesi oluyor. Huawei’nin oyunculara yönelik yeni telefonu Mate 20X, 5000mAh kapasiteli bataryasıyla hem günlük kullanımda hem de oyun deneyiminde en iyi pil ömrünü sergileyen üst seviye telefonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei Mate 20X modeli sunduğu hızlı şarj ve 15W kablosuz şarj desteğiyle birlikte yine Huawei P20 Pro modelinin özelliklerini barındırmayı sürdürüyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklılık gösteren telefon Android 9.0 Pie üzerine kurulu EMUI 9.0 arayüzüyle çalışıyor.

Huawei Mate 20X modelinde ne yazık ki Mate 20 Pro’da olan ekrana dahili parmak izi okuyucuya yer verilmiyor. Telefon, tıpkı Mate 20 modelinde olduğu gibi arka yüzeyinde kamera sensörlerinin hemen altında bir parmak izi okuyucuyla birlikte geliyor.

Huawei Mate 20X modeli, 899 euro fiyat etiketiyle ekim ayının sonlarına doğru Avrupa’da satışa sunulacak. Telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği, ya da gelecekse fiyatının ne kadar olacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?
26 okunma
26 okunma

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?

Serhat Ayan - 19 Mart 2019

Eğer bir ülkede ekonomi serbest piyasa koşullarıyla yönetiliyorsa o ülkenin en önemli ihtiyacı rekabettir. Eğer o ekonominin içinde rekabet koşulları…

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı
18 okunma
18 okunma

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı

Onur Binay - 19 Mart 2019

Apple, 25 Mart'ta TV yayınını hedefleyen en son içerik hizmetini açığa çıkarmasının beklendiği bir "gösteri zamanı" etkinliğini onayladı .Apple'ın yeni…

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu
20 okunma
20 okunma

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu

Onur Binay - 19 Mart 2019

Kurucu Başkanlığını 360+ Medya Kurucu Ajans Başkanı Zehra Öney'in yaptığı, Mentoro Platform Ortağı ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş'ın…

%d blogcu bunu beğendi: