https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Huawei, Londra’da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20 modeli Huawei Mate 20X ve Porsche tarafından özel olarak tasarlanan Huawei Mate 20 RS’i de tanıttı.

Huawei Mate 20X, temel olarak Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modelleriyle benzer özellikleri taşırken çeşitli iyileştirmelerle oyun tutkunları için daha iyi bir tercih haline geliyor.

Huawei Mate 20X’i farklı kılan özellikleri neler?

Huawei Mate 20 ailesinin ana modelleri 6.3 inç ve 6.5 inçlik ekran boyutuyla karşımıza çıkarken Huawei Mate 20X, 7.2 inçlik, oldukça ufak bir çentiğe sahip Full HD+ çözünürlüklü OLED ekranla geliyor.

Ön yüzüyle fazlasıyla Mate 20 modelini andıran Mate 20X, kamera tarafında ise Huawei Mate 20 Pro ile aynı özellikleri taşıyor. Huawei P20 Pro’nun başarılı kamera yetenekleri aynı şekilde Mate 20X modeline de aktarılıyor.

Bu habere de göz atmalısınız: Huawei Mate 20 Pro tanıtıldı! Tüm özellikleri!

Huawei Mate 20X’i ayrıştıran diğer bir nokta ise batarya kapasitesi oluyor. Huawei’nin oyunculara yönelik yeni telefonu Mate 20X, 5000mAh kapasiteli bataryasıyla hem günlük kullanımda hem de oyun deneyiminde en iyi pil ömrünü sergileyen üst seviye telefonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei Mate 20X modeli sunduğu hızlı şarj ve 15W kablosuz şarj desteğiyle birlikte yine Huawei P20 Pro modelinin özelliklerini barındırmayı sürdürüyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklılık gösteren telefon Android 9.0 Pie üzerine kurulu EMUI 9.0 arayüzüyle çalışıyor.

Huawei Mate 20X modelinde ne yazık ki Mate 20 Pro’da olan ekrana dahili parmak izi okuyucuya yer verilmiyor. Telefon, tıpkı Mate 20 modelinde olduğu gibi arka yüzeyinde kamera sensörlerinin hemen altında bir parmak izi okuyucuyla birlikte geliyor.

Huawei Mate 20X modeli, 899 euro fiyat etiketiyle ekim ayının sonlarına doğru Avrupa’da satışa sunulacak. Telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği, ya da gelecekse fiyatının ne kadar olacağı ise henüz bilinmiyor.

Paylaş