Oscar Törenindeki “zarf hatası” Twitter’a Damga Vurdu

28 Şubat 2017
50 Görüntülenme

ABD’de gerçekleşen Oscar ödül törenine, sadece ödülü kazananlar veya şık oyuncular değil “En İyi Film Ödülü’nde” yanlış ismin açıklanması damga vurdu ve sosyal medyayı salladı.


Twitter’ın verilere yer verdiği @TwitterData hesabına göre, sosyal medyada en çok konuşulan isim sunucu Jimml Kimmel oldu. İkinci sırayı alan “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazanan Viola Davis’i; “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Emma Stone, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü kucaklayan ilk Müslüman olarak tarihe geçen Mahershala Ali ve “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazanan Casey Affleck takip etti.


Kırmızı halıda sosyal medyayı en çok etkileyen isim ise; Emma Stone oldu. Stone’dan sonra Taraji Henson, Ruth Negga, Lin-Manuel Miranda ve Dakota Johnson’ın kırmızı halı şıklıkları hakkında da çok sayıda tweet atıldı.


Yanlış ödül verilmesi de Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Hakkında en çok tweet atılan olay, Moonlight filminin "En İyi Film" dalında Oscarı kucaklaması olurken törenin sunucusu Jimmy Kimmel’ın ABD Başkanı Donald Trump’a tweet atması da ikinci sırayı aldı. La La Land’in yanlışlıkla ödülü aldığının açıklanması da 3. sırayı aldı.

Credit

Oscar törenlerinde yanlış ödülün açıklaması üzerine ise Twitter’da eğlenceli ve esprili tweetler atıldı. Tweetlerin büyük bir kısmında da ABD seçimlerine atıfta bulunularak Kasım 2016 seçimlerini aslında Hillary Clinton’un kazandığı esprileri yapıldı.

Credit

İlginizi çekebilir

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor
Sektörel
13 okunma
Sektörel
13 okunma

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı…

Flickr geri mi dönüyor?
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma

Flickr geri mi dönüyor?

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug, Flickr’ı Yahoo’dan satın aldı. Flickr, bu satın almanın ardından tekrar eskisi gibi en beğenilen bir uygulama…

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
73 okunma
Donanım
73 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Yorum yap