Ortalama iPhone yükseltme döngüsü dört yıla çıktı

Yapılan analizlere göre iPhone değiştirme döngüsü 4 yıla çıktı. Geçen yıl bu süre 3 yıldı. Yani iPhone 6s kullanıcıları en erken iPhone 11 ile değişim yapabilecek.

11 Şubat 2019
275 Görüntülenme

iPhone 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana, A serisi işlemci güncellemelerinin ortalama bir kullanıcı için mevcut bir zorunluluktan ziyade geleceğe dönük amaçlar için olduğunu söylemek doğru gözüküyor. Sonuç olarak, yıllık iPhone değişimlerini bırakın, iki yılda bir yapılan yükseltmeler bile daha nadir hale geldi.

Analist Toni Sacconaghi, ortalama bir iPhone yükseltme süresinin 2018 mali yılında üç yıldan dört yıla çıktığını söyledi.

Keyifli mobil deneyim için her yıl yeni bir akıllı telefona duyulan ihtiyaç ortadan kalktığından, Sacconaghi, yatırımcılara yaptığı açıklamada, kullanıcıların Apple’ın pil değiştirme programı ve artan fiyatlar nedeniyle sık sık yükseltme yapma gereksinimi duymadıklarını belirtti .

Analist, mevcut iPhone kullanıcılarının yaklaşık % 16’sının bu yıl yükselme yapacağını tahmin ediyor.

Ortalama bir kullanıcının iPhone’unu her dört yılda bir yükselttiğine inanabiliyor musunuz? Bu durumda, pek çok iPhone 6s kullanıcısı bu yılki iPhone 11 ile yükseltme yapabilecek. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü bize sosyal medyadan bildirin.

İlginizi çekebilir

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama
22 okunma
22 okunma

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama

Meriç Türkbıkmaz - 24 Nisan 2019

TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu…

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi
51 okunma
51 okunma

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Instagram ilk iki yıl önce Hikayeler'e anket desteği ekledi. Bugün ise bu özellik çoktan seçmeli sorularla destekleniyor. Yeni “quiz çıkartması”, kullanıcıların…

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi
33 okunma
33 okunma

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Razer Blade 15 serisi kendi içerisinde iki farklı modele sahip. Tepe model olan Razer Blade 15 Advanced olarak isimlendirilen modelde…

%d blogcu bunu beğendi: