Dünyanın en büyük oyun fuarlarından Elektronik Eğlence Fuarı (E3), her yıl olduğu gibi bu yıl da Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde gerçekleşecek. Oyun sektörünün dev isimlerinin katılacağı E3 2018, yeni oyun duyurularının yanı sıra eğlenceli oyun etkinliklere de sahne olacak.

Bu etkinliklerden bir tanesi de Epic Games tarafından düzenlenecek. Epic Games, yapımcısı olduğu Fortnite oyunu için düzenleyeceği turnuvada 50 ünlüyle 50 profesyonel Fortnite oyuncusunu birleştirerek karma takımlar oluşturacak. Oluşturulan takımlardan hangi takım kazanırsa, Fortnite kazanan takımın istediği bir vakfa 3 milyon dolar bağış yapacak.

Twitch’in en çok izlenen yayıncılarından Ninja, NBA oyuncusu Paul George, oyuncu Joel McHale, YouTube yayıncısı Markiplier, DJ Marshmello, Amerikan güreşçisi Tyron Woodley gibi ünlü isimlerin yer alacağı turnuvada Türkiye’yi temsil eden ünlü isimler olarak da Orkun Işıtmak ve Berkcan Güven Fortnite’da kozlarını paylaşacak.

Orkun Işıtmak ve Berkcan Güven’in de yer alacağı Fortnite Ünlüler Karma Maçı’nı 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Türkiye saati ile 01:30’dan itibaren izleyebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Paylaş