Öncelikle şunu belirteyim Oppo Reno, birçok farklı versiyonla karşımıza geliyor. Hatta şirket kısa bir süre önce  klasik olan Reno ve Reno 10x Zoom modellerinin ardından İsviçre’de Reno 5G modelini tanıttı. Benim test ettiğim model ise klasik olan Reno. Nerede test ettin diye soracak olursanız? Geçtiğimiz günlerde yeni nesi tv teknolojilerini test etmek için Dubai’deydim vu bu modeli oradaki bir alışveriş mağazasında çektim.

Evet cihazımıza dönecek olursak tasarım olarak 3 model de birbirinin aynısı, asıl değişiklik içinde yatıyor. Bu modelde yani Oppo Reno’da 6,4 inç Full HD+ OLED ekran, Snapdragon 710 yonga seti, 6GB / 8GB RAM, 128GB / 256GB depolama, 3.765mAh batarya ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcı bulunuyor. Reno 5G ve 10x Zoom, modelleriyse Snapdragon 855 işlemci tarafından destekleniyor.

Gelelim fiyatlarına Oppo Reno, 10 Mayıs tarihinde Avrupa raflarındaki yerini alacak. Fransa, İspanya ve İtalya gibi ülkelerde 499 Euro fiyat etiketine sahip olacak cihazın ülkemizde ne kadardan satılacağı henüz belli değil. herhangi bir açıklama yapılmadı.

Oppo Reno 10x Zoom modeliyse 799 Euro fiyat etiketiyle Haziran ayında kullanıcılara sunulacak. Son olarak İsviçre için özel olarak getirilecek olan Oppo Reno 5G ise 899 Euro fiyata sahip ve Mayıs ayında piyasaya sürülecek.

Paylaş