Oppo delikli ekranı saklamanın alternatif yolunu gösterdi

Oppo kamera için ekranda bulunan nokta şeklindeki deliği saklamanın yolunu buldu. Şirket tek veya birden fazla ikonla bu kısmı özelleştiriyor.

28 Ocak 2019
222 Görüntülenme

Samsung, kısa süre sonra delikli ekrana sahip Galaxy S10 serisini duyuracak. Oppo tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatına (WIPO) sunulan bir çift patent başvurusunda bu deliği daha kullanışlı hale getirmenin başka yolları var.

Oppo’nun patent başvuruları “Uygulama simgesi arayüzlü cep telefonu” olarak adlandırılıyor. Şemalar, ekranın sol üst köşesinde öne bakan bir delikli kameranın bulunduğu Oppo cihazını gösteriyor. Dosyaya göre, kamera simgesi ekrandaki deliğin üzerine denk geliyor ve üzerine tıklayınca kamera uygulaması açılıyor. Simgeye tıklamak ve sağa kaydırmak, kamera uygulamasını kapatıyor.

İkinci dosyada telefon ekranının en üstünde, deliği kaplayan kamera uygulaması da dahil olmak üzere beş uygulama ikonu var. Kamera uygulaması her zaman aynı noktada kalmasına rağmen diğer simgelerin görünmesine izin veriliyor. Ekranın üst kısmındaki uygulama simgelerinden birine dokunduğunuzda söz konusu uygulama açılıyor.

Öne bakan delikli kamera içeren ilk Oppo cihazlarının, Barselona’daki MWC 2019’da açıklanması bekleniyor. Bu modellerin Oppo F19 ve F19 Pro olduğuna inanılıyor. Bu telefonların her ikisi de şirketin 10x optik zoom teknolojisine ve ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olabilir.

İlginizi çekebilir

Oyuncular için Razer Gold dönemi başlıyor
37 okunma
37 okunma

Oyuncular için Razer Gold dönemi başlıyor

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Bu işlemden faydalanmak için Rixty ve Game Sultan servislerini kullanan oyuncular hesaplarını Razer Gold'a yükseltmesi gerekiyor. Bakiyelerini transfer eden oyuncular…

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
57 okunma
57 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
50 okunma
50 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

%d blogcu bunu beğendi: