Operatörlerin Müşteri Hizmetleri Ücretsiz Oluyor


GSM kullanıcılarının müşteri hizmetleri konuşmaları için kendilerinden ücret alındığı şikayetleri üzerine yeni bir karar alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik haberleşme firmalarının müşteri hizmetleri servislerinin ücretsiz olmasını mecbur kıldı.

Bu kararla birlikte müşteri hizmetleri numaraları ‘ücretsiz arama’ numaralarına dahil edilecek. Aynı zamanda coğrafi alan kodlu numaralar ya da 850’li hatlar da ücretsiz hizmet amacı ile geri arama servisinde kullanılacak. BTK, firmalara ücretsiz müşteri hizmetleri yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için 1 Nisan 2017 tarihine kadar süre tanıdı.

Şu anda ücretli olan müşteri hizmetleri ise ücretlerini şebeke içi görüşme paketlerinden düşecekler. Yani kendi operatörünüzün müşteri hizmetleri ile 5 dakikalık bir görüşme için denk bir ücret ödemek yerine şebeke için konuşma paketinizden 5 dakika düşecek. Eğer farklı bir operatörün müşteri hizmetlerini ararsanız da şebeke dışı konuşma paketinizden düşecek. Eğer paketiniz yok ise müşteri hizmetleri ücreti, operatörünüzün şebeke dışı görüşme ücretinden daha fazla olmayacak.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER
Alkış Alkış
0
OY VER
Beğendim Beğendim
0
OY VER
Beğenmedim Beğenmedim
0
OY VER

Yorumlar

yorum

Operatörlerin Müşteri Hizmetleri Ücretsiz Oluyor

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in