Türk Telekom bir bülten geçti. Bültende şu ifadeler var:

Türk Telekom adı kullanılarak, şirketimizin müşteri ilişkilerine ait olmayan 902128240514 numaralı hattan abonelerimizin arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler sunulduğu tespit edilmiştir. Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız.

Piyasadaki tek sahtekar ve hırsızlar, operatörlerin işaret ettiği gibi kötü niyetliler değil. Operatörler ısrarla kendi bayilerinin hırsızlığa varan çakallıklarını görmezden geliyor ve bu konuda adım atmıyorlar. Hiç kimse aksini söylemeye çalışmasın, ne operatörler ne BTK gibi regülatif kurumlar ne de kişisel verileri koruma kurumu gibi buna özel kurulmuş yapılar bu konuda üç maymunu oynuyorlar.

Sorulması gereken sorular çok basit:

  1. Benim adımı ve soyadımı nereden biliyorsun?
  2.  Benim bir önceki veya mevcut operatörümü nereden biliyorsun?
  3. Benim bunları şikayet ettiğim CİMER, ilgili operatör ve kolluk güçleri neden bu bizi ilgilendirmez diyor?
  4. Eğer her geçen benim adımı ve telefonum hırsızlıkla öğrenip beni arayacak ve ben onları şikayet edemeyeceksem… Neden o kadar zahmetler verdiniz kanunlar çıkarmak için?

bayta operatörler olmak üzere tüm yapılar bu çirkinlikle mücadele etmek zorunda. Etmediklerinde kendilerinin ne denli çirkin bir pozisyonda kaldığını umarım yakın zamanda anlarlar…

Paylaş