Mobil teknoloji pazarında kendine belirli bir kitle edinen ve gelecek vaadeden OnePlus, dünyanın ekrana gömülü ilk amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürecek gibi gözüküyor. OnePlus 6T ile ilgili ipuçları veren bilgiler, cihazın kutusu aracılığıyla sızdırıldı.

Ekrana gömülü parmak izi sensörü uzun bir süredir çoğu mobil üreticinin gündeminde bulunuyor. Geçen sene ilk defa Synaptics tarafından üretime geçirilen teknolojiyi bu yılın sonlarında ve önümüzdeki yıllarda sıklıkla göreceğiz. Huawei ve Samsung’un yeni modellerinde bu teknolojiyi kullanacağı söylentileri ise kulaktan kulağa dolaşıyor.

OnePlus gibi alternatif üreticiler bu gibi teknolojileri kullanmak için her zaman daha hevesli olmuşlardır. Örnek verecek olursak geçen sene Essential Phone adıyla çıkarılan ve dünyanın ilk çentik bulunan telefonu başarısız olmuş, fakat 2017 Eylül’de ise Apple’ın bu çentiği büyüttüğünü görmüştük. OnePlus 6T ise Essential Phone’daki gibi küçük bir ön kamera çentiğine sahip olurken aynı zamanda parmak izi okuyucusu da ekrana gömülü olacakmış gibi duruyor.

OnePlus 6T hakkında merak edilenler kutunun sızdırılmasıyla ortaya çıktı

Cihazın  6 ila 8 GB RAM, 3300 mAh batarya, Snapdragon 845 mobil platformu, çift kamera, 6.4 inçlik FHD + ekran da gelmesi beklenen özellikler arasında.

 

Paylaş