Türkiye’de akıllı telefonlar aracılığıyla banka ve kredi kartlarından ödeme imkanı sunan Ödeal, Türkiye’nin masaüstü yazar kasalara bağlanma özelliği olan ilk POS cihazı Ödeal POS’u piyasaya sundu. Ödeal POS ile anlaşmalı bankalarda geçerli tek bir POS üzerinden taksit imkanın yanı sıra tüm bankalar için tek komisyon oranı gibi farklı imkanlar sunuyor.

Ödeal’ın Cepte POS uygulaması ise işletmelerin akıllı telefonları üzerinden banka ve kredi kartlarıyla ödeme ve tahsilat gibi işlemleri yapmasını kolaylaştırıyor.

Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Yeni ürünümüz sayesinde, ödeme sistemleri pazarında yeni bir alana girerek, pazar payımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Ödeal POS ürünümüzün, diğer cihazlarda kullanılan sistemlere göre farklı avantajları var. Örneğin; “Ödeal POS” ile, anlaşmalı tüm bankaların kredi kartları için tek cihaz üzerinden taksit işlemi yapılabilirken, her banka için farklı komisyon oranları ödemenize gerek kalmıyor. Yapılan anlaşmalar dahilinde, şu an için, World, Maximum ve Paraf markalı kredi kartları ile taksitli işlem yapılabiliyor. Üstelik Ödeal POS için, ‘verimsizlik ücreti’, ‘minimum ciro şartı’ ve ‘kullanım taahhüdü’ de bulunmuyor. Ödeal POS, ilk etapta planda belirli sayıda yazar kasada kullanılacak ama yakın bir zamanda, diğer yazar kasalarla da kullanılması için çalışmalarımız devam ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here