Yapay zeka, mini bilgisayarlar nadiren temel özelliklerden çok daha fazlasını işleyebildiği zaman homebrew (psp icin yapilan ufak capli oyun ve programlara verilen isim) cihazlar için genel bir seçenek olacak.

Nvidia ise daha iyisini yapabileceğini düşünüyor. Şirket, giriş seviyesi bir AI bilgisayarı, geliştiricileri, yapımcıları ve meraklıları hedef alan Jetson Nano’yu tanıttı.

Jetson Nano, 128 çekirdekli Maxwell tabanlı GPU’ya, dört çekirdekli ARM A57 işlemciye sahip ve nöral ağlar için 472 gigaflop işlem gücü sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü sensörlere ve diğer robotik özelliklere de sahip olan bu cihaz, hepsi için gerekli gücü ise 5W bataryadan karşılayabiliyor. Kendi robotunuzu veya akıllı hoparlörünüzü yapmak istiyorsanız, Jetson Nano size bu konuda yardımcı olabilir.

Kit, kutudan çıkarıldığında direkt Linux ile kullanılabiliyor. 4GB RAM, gigabit Ethernet, kameralar ve diğer eklentiler için ihtiyaç duyduğunuz giriş/çıkışlarla da donatıldı.

Nano, üst seviye Jetson modelleri kadar güçlü olmasa da , kişisel kullanıcılar için 99 dolara, üretime hazır versiyonlarını isteyen şirketler için 129 dolara satılıyor.

Paylaş