Son çıkardığı akıllı telefon modelleriyle tüm dünyada ses getirerek iyi bir başarıya ulaşan Nokia’nın isim haklarının sahibi HMD Global, iddialara göre üç farklı yeni orta seviye Nokia telefonu duyurmaya hazırlanıyor. HMD Global’ın bu 3 modelden ikisinde Snapdragon işlemciye yer vereceği, birinde ise MediaTek işlemciye yer vereceği tahmin ediliyor.

Daha önce da bu telefonlar hakkında bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Böylece Nokia’nın ileriki zamanlarda tanıtacağı orta seviye 3 akıllı telefon modelinde kullanılacak işlemciler yüksek bir ihtimalle doğrulanmış oldu. Bu orta seviye 3 akıllı telefon modelinden en üst seviyede olan Nokia 8’de Snapdragon 660 işlemcisi, onun biraz daha altında kalan Nokia 7 modelinde ise Snapdragon 630 işlemcisinin kullanılacağı tahmin ediliyor. Diğer orta seviye telefonun modeline ya da kullanacağı işlemciye ait bir bilgi henüz yok. Nokia’nın en alt seviye akıllı telefon modelinde ise Snapdragon 212’nin kullanılması beklenirken en üst seviye akıllı telefon modeli Nokia 9’da Snapdragon 835 kullanılması bekleniyor.

Nokia’nın yeni akıllı telefon modellerinin ne zaman tanıtılacağı hakkında net bir bilgi yok fakat üst seviye telefonu Nokia 9’un Temmuz ayının sonlarına doğru tanıtılacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here