Nokia’nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano‘da gerçekleşecek etkinliklerde yeni akıllı telefon tanıtılacak.

Basın davetiyeleri gönderilmeye başlandı

HMD Global’in kısa bir süre sonra düzenleyeceği basın etkinliğinin davetiyeleri gönderilmeye başlandı. Gönderilen davetiyelerde 4 Ekim tarihinde Londra‘da düzenleneceği belirtilirken hangi telefonun tanıtılacağı ise açıklanmadı. Son zamanlarda merak edilen model olan 5 kameralı Nokia 9 modelinin tanıtılacağı söylentiler arasında olsa da raporlar Nokia 7.1 Plus‘un tanıtılacağını işaret ediyor.

Nokia 7.1 Plus’ın özellikleri nasıl olacak

Orta segmentteki en güçlü model olması beklenen Nokia 7.1 Plus hakkında bir süredir sızıntılar geliyordu. Nokia X7 olarak da bilinen modelin 1080 x 2280 piksel çözünürlüğünde 6.1 inç boyutunda IPS LCD ekranla birlikte gelmesi bekleniyor. Gücünü Snapdragon 710 işlemcisinden alacağı söylenen modelin 6 GB RAM‘le geleceği de söylentiler arasında.

Android One programı kapsamında gelmesini beklediğimiz modelin kutudan Android 8.1 ile çıkması planlanıyor. Cihazın arka tarafına baktığımız zaman 12 megapiksel ve 5 megapiksellik sensörlerden oluşan çift kamera, üst segmentteki modellerde olduğu gibi bokeh (arka plan bulanıklaştırma) özelliğine sahip olacak. Aynı zamanda cihaz 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video kaydı alabilecek. Cihazın ön tarafına baktığımız zaman 16 megapiksellik f/2.0 diyafram açıklığına sahip olması beklenen cihaz ile de yüksek kaliteli selfieler çekilebilecek.

Bağlantı noktaları olarak USB Type-C ve Bluetooth 5.0 bulunması beklenen cihazın fiyatı ise şu an için belli değil.

 

 

Paylaş