çift arka kamera ve cihazın arka kısmında anten çizgilerine yer veriliyor. Ön yüzde yer alan bir Nokia yazısı ve fiziksel olarak konumlandırılmış kapasitif dokunmatik ana ekran tuşlarıyla gelen Nokia 8’in ekran – kasa oranı ise ne yazık ki geleceğin standartlarına göre hayal kırıklığı yaratıyor. Telefon, tıpkı diğer Nokia telefonları gibi kalın ekran çerçeveleriyle bazı özelliklerini gölgeliyor.

Nokia 8 Teknik Özellikleri

Haberin girişinde de bahsettiğimiz gibi 2017 yılının üst seviye işlemcisi Qualcomm Snapdragon 835’ten gücünü alan Nokia 8’in 5.3 inçlik QHD çözünürlüklü bir ekrana bulunuyor. Özellikle ekran parlaklığı konusunda iddialı olan Nokia 8, 700 nit parlaklık değeriyle birlikte en parlak ekrana sahip telefonlardan bir tanesi. Elbette üst seviye bir telefon olmasıyla birlikte bellek miktarı ve depolama konusunda da Nokia 8 bekleneni veriyor. Nokia 8, 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza ya da 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza seçenekleriyle opsiyonel olarak satın alınabiliyor. Aynı zamanda cihaz microSD kart desteğine de sahip. Bataryası kağıt üstünde rahatlıkla bir günü tamamlayacak gibi görünen Nokia 8, 3090mAh kapasiteli bataryayla geliyor. USB Type-C girişine sahip olan telefon aynı zamanda Qualcomm’un Quick Charge 3.0 teknolojisini destekliyor. Kamera konusunda ve ses kaydında iddialı Çift arka kameraya sahip olan Nokia 8, her ikisi de 13MP çözünürlüğe ve f/2.0 diyarfram açıklığınasahip ZEISS imzalı arka kameralarla birlikte geliyor. Telefonun ön kamerasında da yine 13MP çözünürlüklü ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip bir kameraya yer veriliyor. Ayrıca HTC U11’in en sevilen özelliklerinden biri olan üç boyutlu ses kayıt teknolojisi Nokia 8’de de kullanılıyor. Telefon bu teknoloji sayesinde sesin geldiği noktaya odaklanarak dış sesleri arındırıyor. Saf Android deneyimi Nokia 8’in rakiplerine kıyasla belki avantajı olarak değerlendirebileceğimiz bir noktası da saf Android arayüzüyle çalışması. Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle kutudan çıkan telefon Nokia’nın iddiasına göre tüm Android güncellemelerini bir süre boyunca hızlı bir şekilde alacak.

Nokia 8 Türkiye Fiyatı

Nokia’nın yeni üst seviye telefonu Nokia 8, Türkiye’de ilk kez Vodafone’da satışa sunulacak. Daha önceki Nokia 3, 5 ve 6 modellerinde olduğu gibi telefon ilk üç aya özel operatörler arasında sadece Vodafone’da tüketicilerle buluşacak. Telefonu Vodafone’dan satın alan kullanıcılar eski telefonunu getirene 2040TL’ye kadar indirim fırsatından yararlanabilecek. Telefon ayda 65TL’den başlayan tarifeye ek fırsatlarla satılırken telefonun peşin fiyatı 3299TL olacak.]]>

Paylaş