Nokia’nın Ion Mini olarak adlandırılan avuç içi kadarlık prototip telefonu eBay’de listelendi. Android 4.3 işletim sistemine sahip telefonu 1999 dolara satılıyor.

Bir zamanlar Nokia en popüler telefonları üretiyordu. Hala Fin şirketinin telefonları hakkında bir şeyler hissediyorsanız, Microsoft’un ilk çağındaki bir ürünün prototipi olan eBay’deki Nokia Ion Mini’yi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Nokia’nın 2013-2014 yılları arasında ürettiği Ion Mini adlı prototip telefon eBay’de listelendi. Android 4.3 işletim sistemiyle gelen telefonda Google Play Store bulunmuyor. Bu da Nokia’nın bu telefonu sertifikasyon için Google’a sunmadığı anlamına geliyor.

Söylentilere göre, Nokia Ion Mini başlangıçta bir Ar-Ge Android işletim sistemi kullanıyordu. Telefon Qualcomm Snapdragon 400 ve 1GB RAM ile destekleniyor. Aynı zamanda bir microSD kart ile genişletilebilen 8GB dahili hafızası var.

Adından da anlaşılacağı gibi, cihaz oldukça küçük. Aslında, avuç içine sığacak kadar kompakt. 3 inç gibi görünen ekran 800 x 480 çözünürlüğe sahip.

Prototipten çok tamamlanmış ama piyasaya sürülmemiş telefon için istene ücret ise 1.999 dolar.

Paylaş